Bodur Alev Çalısı

Bodur alev çalısı nedir? Bugün sizlere birçok bahçe ve peyzaj tasarımlarında kullanmış olduğumuz ve çoğunluğun da beğendiği bodur alev çalısı hakkında bazı bilgileri vereceğiz.

Bodur alev çalısı aslında normal alev ağacına göre çok daha küçük yapraklara sahiptir. Küresel bir forma sahip olan ve fazla sürgüne sahip bir bitki olarak karşımıza geliyor. Alçak çit sevenler için oldukça güzel bir seçenek olan bodur alev çalısı çok güzel ve şık bir görünüm sunmaktadır. Her mevsim yeşil olan ve parlak kırmızı renge bürünen yaprakları ile görenlerin dikkatini kesinlikle çekecektir.

Bodur alev çalısının yaprakları ilkbahar sonlarına doğru açmaktadır. Çok fazla güneşi ve geçirgen toprakta yaşamayı seven alev çalıları budama istemez. Hem öbek hemde çit bitkisi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Soliter ekimde yapabilirsiniz.

Bodur Alev çalısı

Bodur alev çalısını kullanırken, sadece bahçe tasarımı yapacağınız veya çitleri kullanacağınız bölgeyi bir hayal edin veya gözünüzde canlandırarak yerleşimi kontrol edin. Bodur alev çalıları ufak yaprak ve küçük boylu olması sebebi ile duvar görevi yerine çit olarak kullanılır. Daha çok yürüme alanlarının sağ ve soluna koyarak yolları daha belirgin hale getirebilir veya çocuk oyun alanlarını dıştan çit olarak geçirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra leylandi ağaçlarını kullanarak ta duvar örebilir ve bodur alev bitkisi ile beraber kullanabilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.