Japon Akçaağaçları: Dikim ve Bakımı

Japon akçaağacı ( Acer palmatum ) adından da anlaşılacağı gibi Japonya’ya özgüdür, ancak 1800’lerden beri Batı kültürlerinde yetiştirilmektedir. Japonca’da Momiji olarak bilinir . İsim kelimenin tam anlamıyla “kıpkırmızı yaprak” anlamına gelir. Renk ve boyut olarak geniş çapta değişen yüzlerce çeşit olmasına rağmen, en popüler ırklar, küçük, palmiye benzeri çarpıcı kırmızı ve sarı yaprakları vardır.

'Shirazz' Japon Akçaağacı

Boyut
En fazla üç veya dört fit yüksekliğe ulaşan cüce çeşitlerinden 30 fit yüksekliğe kadar değişen boyutlar, zarif güzelliği ve canlı renkler, Japon akçaağacını peyzaj veya kaplar için göze çarpan bir seçenek haline getirerek en dar alana bile yemyeşil bir zarafet getiriyor.

Renk
Renkleri Japon akçaağaçlarını öne çıkarır. Yazın bu yapraklar yeşerir ve sonbaharda kırmızı, altın rengi ve turuncu olur. Diğer yaprak renkleri erik, bronz, mor, sarı, pembe veya canlı kırmızıdır. 700’den fazla çeşit ile, çok çeşitli yaprak şekilleri ve dokuları da bulacaksınız.

Japon Akçaağacının Seçilmesi
Tohumdan başlamak kesinlikle mümkün olsa da, bu ağaçlardaki genetik varyans, aynı ağaçtan tohumların belirgin şekilde farklı özelliklere sahip yavrularla sonuçlanabileceği anlamına gelir. Kesimlerden çoğaltmak daha güvenilir sonuçlar verir.

40 Adet/torba Açık Akçaağaç Ağaç Tohumları, Amerikan Kırmızı Akçaağaç Tohumları Ağaç Tohumları Bitki Ev BAHÇE Dikim Için Kolay Büyütün Bu Kategori. Bonsai. Mob.bridgeforworld.org

Japon Akçaağaçları Dikimi
Ne Zaman Ekilmeli
Bir tartışma konusu olan japon akçaağaçları, özellikle genç ağaçlar, aşırı sıcağa ve güneş ışığına biraz duyarlıdır. Bu yüzden birçok bitkiden farklı olarak, yaz ayları ekim için en iyi seçim olmayabilir. İlkbaharın başlarında veya sonbaharda dikmek bu ağaçlara çok yakışır.

Japon Akçaağaçlarının Bakımı
Az ama öz. Kuraklık koşullarına ulaşılmadıkça minimum sulamaya ihtiyaç duyulmalıdır. İki veya üç yaşın altındaki ağaçlar ara sıra sulama gerektirebilir. Yetişkin ağaçlar susuz uzun süre dayanabilir.
Gübre de idareli olarak kullanılabilir, ancak ağaç kök sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olmak için bir malç tabakasından faydalanmanız çok iyi olacaktır.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Deneme

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.