Sıcağa dayanıklı bitkiler

Sıcağa dayanıklı bitkiler, sıcak zamanlarda bitkiler ne kadarda güneş görmek isteseler de yazın en sıcak olduğu ve güneş ışınlarının en dik olduğu zamanlarda büyüme ve gelişmede zorluk çekerler. Fakat bazı bitkiler aşırı sıcaklara dayanabilecek şekilde donatılmıştır. ortalama 35-40 derece sıcaklığa dayanabilecek olan bitkilere listemizde takip edebilirsiniz.

Direk güneş ışığı seven bitkiler, sıcak ve nemli havalarda çiçeklenmesini daha güzel yaparlar. Biz biliyoruz ki çiçek açan bitkiler çoğunlukla fazla güneşe ihtiyaç duyarlar. ne kadar çok güneş görürse o kadar fazla çiçeklenme sayısı artar.

Çok güneş alan bitkiler nereye ekilir?

Bahçelerinizi güzelleştirmek için planlama yaparken hangi bitki nereye ekeceğiniz çok önemlidir. Toprak yapınızın iyi olduğunu varsaydığımızda geriye sadece gölge yerlere gölge bitkisi, güneş alan yerlere güne seven bitkiler ekmeniz gerekir. Işığa ihtiyaç duyan bitkileri gölgeye, gölgeye ihtiyaç duyan bitkileri güneşe ektiğinizde bahçeniz yeterinde ışıltılı bir hal almayacaktır. Bu yüzden aldığınız bitkinin gölge veya güneş sever olup olmadığını mutlaka bilmeniz gerekir.

Güneş, Sıcaklık, Susuzluk

Sıcağa dayanıklı bitkilerde Güneş ışınları ile ortamda bulunan hava sıcaklığı aynı şeyler olmayabilir. Bir bitki güneş seviyor diye suya ihtiyaç duymaz diye bir durum olmayabilir. Sıcak seven bitkiler aynı zamanda suyu da severler, en azından toprak hafif nemli kalacak şekilde sulama yapmanız gerekebilir.

Susuzluğa dayanıklı, Güneşe dayanıklı

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.