• Loropetalum 20-30cm

  (0)
  Orijinal fiyat: 120.00 ₺.Şu andaki fiyat: 90.00 ₺.
  • Loropetalum
  • ithal ürün
  • 20-30 cm boy
  • Toptan Ürün
  Orijinal fiyat: 120.00 ₺.Şu andaki fiyat: 90.00 ₺.

Loropetalum (Loropetalum Chinense Rubrum)

Pembe Rüya Çalısı olarak da bilinir. Yaprak renklerinin farklı olması ve yaz kış aynı renkte kalması sebebiyle tercih edilir. Haziran-Eylül ayları arasında küçük fuşya-kırmızı renk tonları arasında çiçekler açar. Soğuğa dayanıklıdır, yaprak dökmeyen bir yapıya sahiptir. Türkiyede son yıllarda yeni yeni piyasaya çıkmaya başlyan Loropetalum bitkisi son zamanların popüler bitkisi olmuştur.

Bitki piyasaya yeni girmesi sebebiyle pek az bilinir. İsminin az bilinmesi sebepleri arasında telafuz edilişinin ciddi manada zor oluşu ve dilin dönmemesi olarak da görülebilir.

Loropetalum Bakım ve Gereksinimleri

Orta derecede sulama ihtiyacı duyarlar. Güneşi severler ve hafif yarı gölgede çok daha güzel büyürler. Güneş ışığını dengeli aldığı bölgelerde çiçekleri daha çok ve daha gösterişli olmaktadır. Çok fazla bakım gerektirmeden kendi kendine büyüyebilen bir türdür. Budama yapıldıkça daha da gürleşerek yenilenir.

Yaprak renkleri yeşilden-bordoya değişen dinamik bir görüntüye sahiptir. Ağustos aylarında renkler bordo rengine daha yakın koyu bir renk alırken diğer zamanlarda bu renkler bordodan yeşile doğru ilerleyen bir kontrast şeklinde geçiş sağlar.

Kullanım Alanları

Loropetalum bitkisi budamaya elverişli bitki özelliği sayesinde bahçelerin her alanında kullanılabilecek formlara girmeye çok müsaittir. Bahçe içi çit olarak, havuz kenarlarında, bahçelerde kullanılmayan köşelerde öbek olarak, farklı renk kombinasyonları ile çardak veya kış bahçelerinin dibinde kullanılabilirler.

Yayılan bir forma sahiptir, çok fazla yukarıya doğru uzamazlar. Orta hızda bir büyüme hızına sahiptir. Yanlara yayılıcı özelliği bitkinin güzel formlu ve budanabilir olmasını sağlamaktadır.

Sıcak iklimlerde yada sıcak olan zamanlarda bitkiyi her zaman en azından toprağı nemlendirecek kadar sulamanız gerekmektedir.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.