(+90) 850 304 82 16

Teklif Formu

Bahçe Bakımı

Tüm işlemler bittikten sonra bitkileriniz sağlı ve huzurlu bir şekilde büyümeye devam eder. Fakat büyüyen fidanlar bazen bahçede kötü bir görüntü oluşturabilir. Nasıl bir insan berbere gitmediğinde örüntüsü bozuluyorsa bitkilerde bu şekilde bir bakım isterler. Bahçe bakımı genel olarak ilaçlama,gübreleme vb gibi çalışmaları kapsasa da asıl amaç budamadır.

Bahçe bakımı ve budama için

Bizi Arayın

Budama işlemleri

Uzayan bitkiler her zaman güzel bir görüntü vermeyebilir. Peyzaj yapımında kullandığınız bitkiler zamanla büyüyerek saçak bir görüntü aldıysa bitkilerinizin budama zamanı gelmiş demektir. Budamalar ilkbahar öncesi ve sonbahar öncesi yapılabilmektedir. Unutmayın bitki budadıkça güzelleşir.

Bahçe teknikleri ile bahçelerde çok daha verimli sonuçlar alınabilmektedir. Bahçe bakım hizmetleri kapsamında budama işlemleri en önemli faaliyetler arasında sayılabilir. Uzayan ve kontrolsüz şekilde büyüyen bitkiler bahçede peyzaj açısından olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Estetik açıdan istenmeyen sonuçlar görmemek için mutlaka belirli aralıklarla ve bitkilere zarar vermeden doğru yöntemler ile budama işlemleri yapılmalıdır. Genelde ilkbahar ve sonbahar dönemlerinden önce budama işlemleri yapılmaktadır.

Bitkiler budandıkça çok daha gür ve sağlıklı hale gelecektir. Bu faydaların elde edilmesi için doğru budama teknikleri kullanılmalıdır. Estetik kaygılarla da budama işlemleri yapılabilir.

 • Şekil Budaması
 • Gençleştirme
 • Meyve Ağacı Budaması
 • Çiçek Budaması vb.

 

Farklı tür hedefler ile budama hizmetleri sunulabilir. Temel hedef ve ihtiyaçlar belirlendikten sonra budama süreci başlamalıdır. Profesyonel destek alarak budama sırasında doğacak olası hasarların önlenmesi ve en verimli şekilde budamanın tamamlanması gerekir. 

 

Profesyonel Bahçe Bakım Hizmetleri

Bahçe bakım hizmetleri oldukça çeşitlidir. Bu hizmetler arasında budama ilk sırada yer alır. Budama hizmetlerinin dışında bahçe temizliği ve ilaçlama gibi çeşitli unsurlara da ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Estetik açıda bahçelerin kusursuz hale gelmesi ve maksimum verimlilik için profesyonel bahçe bakım hizmetlerine ihtiyaç duyulacaktır.

 

Profesyonel bahçe bakım hizmetlerinden bazıları şunlardır:

 

 • Budama
 • İlaçlama ve Gübreleme
 • Sulama vb.

 

Güzel bahçelere sahip olmak için profesyonel peyzaj hizmetleri alarak tüm bu yöntemler ile en yüksek verim elde edilebilir. Hem bitki sağlığı açısından hem de çevre düzenlemesi ve estetiği açısından bahçe bakımı uygulamalarına ihtiyaç duyulacaktır.

Bahçe Bakımı

Bahçe Temizliği

Bahçe bakımında püf noktalar arasında temizlik en önemli detaylardan biridir. Herhangi bir bahçe bakım uygulamasına geçmeden önce çevre temizliği ve kontrolü iyi yapılmalıdır.

Özellikle zeminin her zaman temiz olması ve yabancı ot veya unsurlardan temizlenmesi bahçe bakımının temelini oluşturmaktadır.

 

Kısaca bahçe bakımında temizlik hizmetleri şu unsurlardan oluşur:

 

 • Yaprak, çöp, ot ve diğer artıkların temizlenmesi.
 • Çim biçme ve temizlik.
 • Yabanı otların temizlenmesi.
 • Bahçe mobilyaları ve sulama sistemlerinin temizliği ve bakımı vb.

 

Bahçelerin ön temizlik işlemlerinin tamamlanmasının ardından diğer profesyonel hizmetlere geçilebilir. Özellikle son bahar döneminde dökülen yapraklar ve kuruyan otların temizlenmesi, uzayan çimlerin biçilmesi ve budama faaliyetlerinin yapılması çok daha estetik bir görünüm için önemlidir.

Peyzaj Bakımı ve Teknikler

Mevsimlere göre bahçe bakımı belirli aşamalardan oluşmaktadır.

 

Peyzaj bakımı, canlı ve cansız varlıkları ya da alanın sürekliğini korumak açısından önemlidir.

 

Bitkilerin daha kaliteli ve verimli yetişmesini sağlamak için peyzaj bakımına ihtiyaç duyulur.

 

Peyzaj çalışmaları kapsamında birçok detay dikkate alınarak işlem yapılır.

 

Budama, temizlik, onarım, gübreleme, ilaçlama, çim ekimi, bakımı ve temizliği ile hastalıklara karşı alınacak önlemler peyzaj bakımının temelini oluşturmaktadır.

 

Her zaman canlı, sağlıklı, estetik açıdan kusursuz ve kaliteli bahçeler için bahçe bakımı uygulamalarına başvurulmalıdır.

 

Profesyonel bahçe bakım ve peyzaj hizmetleri için Enfidan uzmanlığına güvenerek bahçenizden maksimum verimi almaya hemen başlayabilirsiniz.