Değişik süs bitkileri

Evlerimizi, bahçeleri ve sokakları süsleyen bitkilerin birbirinden farklı binlerce çeşidi bulunmaktadır. Hiç adını duymadığımız birbirinden güzel ve farklı değişik bitkilerde yeryüzünde vardır. Bu bitkilerin bazıları zehirli bazıları ise zararsızdır. Güzel görüntüsüyle insanları cezbeden birbirinden farklı çiçeklere ve ağaçlara rastlamak mümkündür.

Her iklimde kendine özgü farklı bitkiler vardır. Sizlerde evlerinize ve bahçelerinize güzellik katmak daha farklı bitkiler tanımak istiyorsanız değişik süs bitkileri araştırabilir bunları tanıdıktan sonra yetiştirebilirsiniz. Fakat bu süs bitkilerini yetiştirmek için uygun koşulları sağlamakta çok önemli olacaktır. Birbirinden farklı renklere sahip, kimisi meyve veren, kimisi her mevsim yeşil kalan süs bitkileri bulunmaktadır. Renkli çiçekleri ile beraber yayılan güzel kokularda süs bitkileri ile evlerinizi güzelleştirmeye devam eder.

Bazı Değişik Süs Bitkileri

Dış mekanlarda yetiştirilebilecek farklı ve göze çarpıcı süs bitkileri birçok çeşidi içerebilir. İşte değişik dış mekan süs bitkilerinden bazıları:

  1. Yasemin (Jasminum): Yasemin bitkisi güzel kokulu çiçekleriyle bilinir. Özellikle yaz aylarında çiçek açar ve çeşitli türleri vardır.
  2. Kaktüs (Cactus): Kaktüsler, çöl bitkileri olarak bilinir ve dayanıklılıkları ile dikkat çekerler. Farklı türlerde ve boyutlarda olan kaktüsler, farklı şekil ve renklerde çiçekler açabilirler.
  3. Lavanta (Lavandula): Lavanta bitkisi güzel kokulu mor çiçekleriyle ünlüdür. Düşük bakım gerektiren ve güneşi seven bir bitkidir.
  4. Sardunya (Pelargonium): Sardunya bitkisi, çiçekleri ve yapraklarıyla göz alıcı bir bitkidir. Çeşitli renklerde çiçekler açabilir ve güneşi seven bir bitkidir.
  5. Saksı İğde (Olea europaea): Saksı iğde, küçük ağaç formunda yetiştirilebilen bir bitkidir. Tropikal bir görünüme sahiptir ve zeytin meyveleri üretebilir.
  6. Süs Biberi (Capsicum annuum): Süs biberi, çeşitli renklerdeki dekoratif biber meyveleriyle tanınır. Renkli meyveleri dikkat çekici bir görünüm sağlar.
  7. Gözlükçü Çiçeği (Echeveria): Gözlükçü çiçeği, etli yaprakları ve çeşitli renklerdeki yaprak rozetleriyle dikkat çeken bir sukulent bitkisidir.
  8. Sedum (Sedum spp.): Sedum bitkileri, farklı türleriyle çeşitlilik gösteren sukulent bitkilerdir. Renkli yaprakları ve çiçekleriyle dikkat çekerler.
  9. Sardunya Begonya (Begonia semperflorens): Sardunya begonya, gösterişli çiçekleri ve parlak yapraklarıyla popüler bir dış mekan bitkisidir. Güneşli veya hafif gölgeli alanlarda yetiştirilebilir.
  10. Pasiflora (Passiflora): Pasiflora, çeşitli türleri olan tırmanıcı bir bitkidir. Gösterişli çiçekleri ve ilginç şekilde şekillenmiş yapraklarıyla dikkat çeker.

Bu sadece bazı örnekler olup, dış mekanlarda yetiştirilebilecek daha pek çok değişik süs bitkisi bulunmaktadır.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.