Çiçek Açan Bitkiler
Çiçek açan bitkileri bir sayfaya sığmayacak kadar çok çeşit bulunmaktadır. Mevsimlik çiçeklere nazaran yıl boyunca açan çiçekli bitkiler harika bir görüntü oluşturur. Uzun ömürlü oluşu, her sene çiçek açması önemli özelliklerindendir. Yıl boyunca açan bahçe çiçekleri için her dönemde söküp yerine yenisini ekmenizi gerektirmez. Çiçeklenme zamanında müdahele etmeden bahçenizi renklendirebilirsiniz.
Bahçem yok diye üzülmeyin
Tüm yıl boyunca çiçek açan bitkilerini balkonda da kullanabilirsiniz. Balkon çiçekleri olarak balkonunuzdaki saksılarda da  yetiştirebilirsiniz.

Balkon çiçekleri  mevsimlik gibi algılanabilir fakat Yaz kış canlı durabilecek dış mekan bitkilerini de bu amaçla kullanabilirsiniz. Hem daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olurlar.
4 mevsim çiçek açan bitkiler var mı?
Önemli konulardan bir tanesi de bitkilerin sürekli (4 mevsim) açmayacak olmasıdır. Dış mekan süs bitkilerinde çiçek açma dönemlerinde fidanın cinsine göre çiçek açma dönemleri farklılık gösterebilmektedir. her dönem çiçek açan bitki yoktur.
Bitkilerde çiçekler ne kadar uzun kalır?
Bitkiler için çiçeklenme zaman aralıkları fidanların yaşına, boyuna, cinsine budama sıklığına, bakımına ve bulundukları iklime göre değişmektedir. Bazı bitkiler 1 ay çiçek açarken diğer bazı bitkilerin çiçeklenme zamanları 3-4 ayı bulmaktadır. Aynı cins iki ürünü farklı bölgelerde ve farklı bakımlarda değerlendirecek olursak. Bir ürün daha soğuk bir iklimde daha geç açabilir. Diğer sıcak bir iklimde daha erken çiçekler görülebilmektedir.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.