Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Agapanthus ( Şefkat Çiçeği )

Agapanthus ( Şefkat Çiçeği ) herdem yeşil uzun açılır yapraklı bir bitkidir. Çiçeklenme döneminde orta bölgeden uzun 30-40 cm boylarında sürgün atarak uç taraflarından çiçek verir. Çiçek renkleri mor ve beyaz çeklinde açar. Botanik adından da anlaşılacağı gibi Afrika zambağı, nil zambağı olarak geçer. Dilimizde adlandırılan ismi Şefkat çiçeği veya Sevgi çiçeği‘dir.

Agapanthus (Sevgi Şefkat Çiçeği) ‘un temel özellikleri : Güneşi sever. Her zaman yeşil kalır, Mavi, mor ve beyaz çiçekler açar. Yaz ortasından sonbaharın başlarına kadar uzun bir süre çiçek açar. Sınır bitkisi olarak da tercih edilebilir. Uygun: hafif (kumlu) ve orta (tınlı) topraklar ve iyi drene edilmiş toprağı tercih eder. Uygun pH: asit, nötr ve bazik (alkali) topraklar. Yarı gölgede (açık ormanlık) veya gölgesiz büyüyebilir. Nemli toprağı tercih eder. Bitki deniz maruziyetini tolere edebilir.

Agapanthusun bazı çeitleri; ‘Blue Leap’ Midknight Blue ‘Queen Anne’ ‘Summer Skies’ Baby Pete ‘Black Pantha’ ‘Mood Indigo’ Twister olrak yabancı kaynaklrda yer almaktadır.

Agapanthus bitkileri gerçek zambaklar değildir ve yüksek toksisite seviyelerini paylaşmazlar. Bununla birlikte, rizomların ve köklerin yutulması, yutulan miktara bağlı olarak artabilen küçük hastalıklara neden olabilir. Yapraklardaki öz, ciltte tahrişe neden olabilir.

Agapanthus bitkisi şuan stoklarımızda mevcuttur. Sitemiz üzerinde 2 türlü fiyatlandırma seçeneği mevcuttur. Bu sayfada toptan fiyatlarını görmüyor iseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Toptan alımlarda fiyatlarda değişiklik gösterirken perakende fiyatlarda kargolama maaliyetlerinden dolayı fiyatlar güncellenmektedir.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.