(+90) 850 304 82 16

Teklif Formu

Sulama Sistemleri

Sulama Sistemleri Bitkileriniz kavurucu yaz sıcaklarında sulanmayı beklemesin! İyi bir sulama için iyi bir tesisat ve ekip gereklidir. Tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra artık sulama ile ilgili hiç bir derdiniz kalmayacak..Sulama Sistemleri ile bahçenizin iş yükünü azaltıyoruz.

Bizi Arayın 0264 582 0025

Otomatik Sulama Sistemleri

Otomatik sistemler ile siz seyahatte iken, uyurken veya her hangi bir etkinlikte ike aklınız bahçedeki fidanlarda kalmayacak. İyi bir sulama sistemini kurun ve arkanıza yaslanın 

Bahçe ile tarla sulama sistemleri arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Peyzaj uygulamaları açısından değerlendirildiğinde, bitkilerin özellikle sıcak havalarda doğru periyotlar ve doğru yöntemler ile sulanması sürdürülebilirlik açısında önemlidir. İyi bir sulama için kaliteli bir sistem kullanılmasına ihtiyaç duyulur.

Alanın büyüklüğüne, sulanacak ürünlerin ihtiyaçlarına ve diğer değişkenlere göre bir tesisat oluşturulması gerekir. Sulama sistemleri arasında günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok alternatif seçenek ortaya çıkmıştır. Bu alternatifler arasından doğru tercihi yaparak sulama işlemlerinden maksimum verimin alınması mümkündür.

Otomatik Sulama Sistemleri

Otomatik bahçe  sistemleri sayesinde ihtiyaca göre yapılacak zamanlama ile ekstra bir çaba sarf etmeden sulama işlemlerinin tamamlanması sağlanabilir. Uzaktan kontrol ve zamanlayıcı ile otomatik olarak, su kaynağına bağlı sprinkler, damla ya da mikro püskürtme başlıları ile sulama yapmaktadır. Otomatik  sistemler sayesinde ayrıca suyun düzel ve doğru miktarda uygulanması ve verimliliğin de artırılması mümkündür.

Zamanlama süresinde esneklik sağlamasıyla da sulama gerektiren yerler de sorunsuz bir şekilde sulamanın yapılması mümkündür. Bitkilerin ihtiyaçlarına ve peyzaj alanına göre sulama sistemi seçilmelidir. İyi bir sulama sistemi, suyun verimli kullanımı ve buna bağlı olarak da bitkilerin daha iyi yetişmesini sağlar. Sulama sistemi seçiminde toprak, bitki ve bölgesel diğer koşulların dikkate alınması önerilir.

Sistemlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sulama  malzemeleri her geçen gün artan kalitesi ve yeni sistemler ile daha verili sonuçlar sunmaktadır. Sistemi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında malzeme kalitesi de önemli bir yere sahiptir.

Peyzaj alanlarında daha verimli sonuçlar almak, bitkilerin doğru ve sağlıklı şekilde yetişmesini desteklemek ve su tasarrufu sağlamak dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları şunlardır:

  • Bitkilerin ihtiyaçlarına ve peyzaj alanının büyüklüğüne göre sulama yöntemi tercih edilmelidir.
  • Sürdürülebilirlik ve verimlilik için su tasarrufu sağlayan yöntemler seçilmelidir.
  • Toprak, bitki, iklim şartları dikkate alınmalıdır.
  • Otomatik sulama sitemlerinde zamanlama doğru yapılmalıdır.
  • Su kaynağı ve kalitesine dikkat edilmelidir.
  • Düzenli olarak sulama siteminin bakımı ve temizliği yapılmalıdır.

Peyzaj alanlarından maksimum verimi almak için doğru sulama tercihinde bulunmak önemlidir. Sulamaya dair diğer tüm detaylara dikkat ederek başarılı sonuçlar alınabilir.

Sulama Sistemleri Nelerdir?

Otomatik çim sulama sistemi başta olmak üzere günümüzde peyzaj alanları, bahçe ve tarlalarda birçok farklı sulama yöntemi kullanılmaktadır.

En verimli sonuçların alınması için sulama sistemi tercihlerinde ve uygulamasında birçok detaya dikkat edilmesi gerekiyor.

Sulama denince akla ilk gelen uygulamalardan bazıları ise şunlardır:

  • Otomatik Bahçe  Sistemleri
  • Toprak Altı  Sistemleri
  • Damla Sulama Yöntemi
  • Yağmurlama Sulama Yöntemi vb.

Çoğu zaman peyzaj alanlarında otomatik sistemler kullanılır. Özellikle çim sulamasında zamanlama ve düzenli sulama önemli olacağı için otomatik  sistemler sıklıkla bu tür peyzaj alanlarında sık tercih edildiği görülmektedir.

Hangi Sistemler Daha İyi?

Otomatik sulama zamanlayıcı sistemleri günümüzde tarımsal uygulamalar dışında kalan peyzaj alanlarında en iyi sonuçları vermektedir.

Tamamen uygulama alanlarında ve ihtiyaca göre belirleneceği için tek bir otomatik sistem her bir alan için maksimum verimi sunar demek yanlıştır. Uygulama alanının ihtiyaçlarının belirlenmesi ve doğru analiz edilmesi şarttır.

Sulamada en verimli sonuçları almak için profesyonel destek alınması önemlidir. Hangi sulama sisteminin seçileceği ve ihtiyaçların nasıl doğru bir şekilde belirleneceği uzman görüşü ile mümkündür.

Sulama sistemleri ve peyzaj uygulamaları konusunda profesyonel çözümler sunan Enfidan sayesinde verimli ve sürdürülebilir bir sulama sisteminin kurulumunu sağlayabilirsiniz.