Yaz Aylarında Meyve Ağaçları Nasıl Budanır?

YAZ AYLARINDA MEYVE AĞAÇLARINI BUDAMA YAPMALI MIYIM?

Güneşten kızarmış limonlar, ağaçtan sarkan kirazlar ve sulu armutlar – sadece seçilmeyi bekliyorlar.

Hiçbir şey arka bahçenizden ev yapımı meyve toplamaktan daha tatlı (veya daha tatmin edici) değildir. Ağacınızdan bir meyve topladığınızda, kaçınılmaz olarak daha fazla olmasını dilerdiniz!

Budamanın geldiği yer orasıdır. Meyve ağaçlarını düzenli olarak budadığınızda, güneş ışığının ağacın tüm kısımlarına ulaşmasını sağlarsınız. Sonuç olarak daha kaliteli meyve elde edersiniz.

Şimdi, milyon dolarlık soru: meyve ağaçları ne zaman kesilir? Yaz budaması meyve ağaçları için uygun mu? Öğrenmek için okumaya devam edin. Yakında gayretlerinizin lezzetli ödüllerini tadacaksınız!

YAZ AYLARINDA MEYVE AĞAÇLARINI BUDAYABİLİR MİYİM?

Kısa cevap evet – yaz aylarında meyve ağaçlarını budayabilirsiniz. Aslında, yılın herhangi bir zamanında elma ve şeftali ağaçları dahil birçok meyve ağacını kesebilirsiniz.

Meyve ağaçları budamak için yılın en iyi zamanını mı merak ediyorsunuz? Bu var senin ağaçlar uykuda olduğunda Aralık Şubat ayı başlarında aracılığıyla genellikle.

Bölgenizdeki budamak için doğru zamanı tam olarak belirlemek için, kışın en soğuk kısmı bitinceye kadar ağaçlarınız çiçeklenmeden önce bekleyin.

Ağacınız ;

Çok fazla meyve üretmek
Çok büyümesini engellemek
Güvensiz uzuvlara bağlı risk oluşturma
Yaşlı, üretici olmayan dallar tarafından engellenmek

Bu durumda, devam edin ve meyve ağaçlarını biraz keseblirsiniz. Yaz aylarında meyve ağaçlarının budanmasını yaparken, küçük kesimlere odaklanın. Ağaç uykuda olduğunda geniş çaplı budama yapabilirsiniz..

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.