Fidanları Kış Soğundan Koruma Yolları

Ağaçlar bizim gibi bir yangına karşı koyamayacakları veya hayvanlar gibi daha sıcak bir noktaya doyamayacakları için, kendi soğuk algınlığılarına sahip olmaları gerekir.

Yaprakları dökmek bir yöntemdir – çıplak bir gölgelik, ağaçların ihtiyaç duyduğu suyu korumasına yardımcı olur. Ağaçlar ayrıca hücrelerinin donmasını önlemek için birkaç adımda geçerler. Fakat bir ağacın kışa hazırlık sürecinin en önemli kısmı? Sezon öncesi ve süresince sağladığınız bakım.

Aşağıda, kökler, gövdeler ve dallar için üç temel ağaç kışı koruma basamağını okuyun.

AĞAÇLAR İÇİN KIŞ KORUMASI

Bu kış ağaç bakımı önerileriyle ağaçlarınızı aşağıdan yukarıya doğru koruyun.

ADIM 1: KÖKLER İÇİN AĞAÇ KIŞ KORUMASI

Su: Ağaç donmuş toprağı toprak donuncaya kadar tamamen nemlendirin. Bu şekilde, kökler kışı geçirebilecek kadar su biriktirmiş olacaktır. Kış aylarında sulamaya devam etmek genellikle gerekli değildir, ancak bazı durumlarda kışın ağaç sulamanız gerekir.

İzolasyon: Toprak sıcaklıkları çok soğuk olursa kökler zarar görebilir (ör., Yaklaşık 15 derece Fahrenheit veya daha fazlası). Karlı bir alanda yaşıyorsanız, ağaç yataklarındaki kar battaniyeleri genellikle kökleri sıcak tutmak için yeterli yalıtım sağlar. Ancak, ormanın boynunda fazla kar yağmazsa, kökleri korumak için ağaç yatağınızı mal etmelisiniz .

Yol tuzuna dikkat edin: Kışın kaymamıza ve kaymamıza engel olan tuz , ağaç köklerine oldukça zararlı olabilir. Sodyum klorit içeren tuzlar ağaç köklerini kurutabilir ve toprak yapısını değiştirebilir, bu nedenle kalsiyum klorür bazlı yol tuzu daha iyi bir alternatiftir. Ağaç köklerine yakın yoldaki tuz tehlikesi hakkındaki her şeyi buradan okuyun.

ADIM 2: AĞAÇ GÖVDELERİ İÇİN KIŞ KORUMASI

Güneş kremi durdurma: Dondurucu gecelere dönüşen ılık kış günleri güneş ışınlarına neden olabilir – bu, ağaç kabuğundaki dokuların gündüz ısınması ve akşamları hızla donmasının bir sonucudur. Plastik bir ağaç koruyucuyla gövdeleri sararmak, güneş ışınlarına karşı korumanın en iyi yoludur.
Deter geyiği: Kışın geyikler boynuzlarını yumuşatmak için ağaç gövdelerini kullanırlar; Etkilenen gövdeler, ağaçlarının büyük parçalarından çıkarılır. Sen edebilirsiniz ağaçlarınızın sürtünmemeleri geyik durdurmak bir bariyer inşa veya koruyucu bir ağaç sarma kullanarak.

ADIM 3: DALLAR VE YEŞİLLİK İÇİN KIŞ AĞACI BAKIM İPUÇLARI

Ölü ve kırık dalları budamak : Kış ağaçları budamak için en iyi zamandır . Kış süsleri sert elementlerde daha fazla zarar görebilecek zayıf dalları kaldırır ve ağaçlara ilkbahar için yeni bir başlangıç ​​sağlar.

Kazıklı karı çıkarın: Kar ağırlığı altında sarkan ağaç dalları kolayca kırılabilir, ağacı incitebilir ve potansiyel olarak sizin için bir tehlikeye neden olabilir. Ağacınızın dallarında hafif bir kar örtüsü varsa, yavaşça bir süpürgeyle fırçalayın. Her zaman ağaçtan kar sallamaktan kaçının; bu da kırılmaya neden olabilir.

Buzu bırakın: Ağacınızın dalları buzla kaplıysa müdahale etmeyin. Buz kalın ve çıkarılması zor ve ağacınıza yardım etmeye çalışmaktan daha fazla zarar verebilirsiniz. Yapılacak en iyi şey buzun erimesini beklemek ve ardından bir arboristin hava ısındığında ağacın zarar görüp görmediğini kontrol etmektir .

Kış yanmasını önleme: Yaprak dökmeyenlere özgü bir sorun, kış yanması, ağaç iğnelerinin nemi kaybetmesi ve köklerin su takviyesi yapmamasıdır, çünkü topraktan su alamazlar. Sonuç? Kuru, kahverengi yaprak dökmeyen iğneler. Su, malç ve çuval örtüleri, ağaçların kış yanıklarından korunmasına yardımcı olur.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.