Ağaç Fidan Dalı Budaması Nasıl Yapılır?

AĞAÇLARIMI KESMEK İÇİN ÇİT DÜZELTİCİ VEYA DİREK TESTERE KULLANABİLİR MİYİM?

Her bahçe budamayı sever, en yaygın dış mekan projeleri için kulübelerinde bu denenmiş az sayıda gerçek araçlara sahiptir. Bahçe çapa, kürek, budama makası ve el malası gibi araçlar en çok kullanılan aletlerdendir.

Ancak işi halletmek için doğru araca sahip olup olmadığımızdan tam emin olmadığımız zamanlar vardır. Örneğin, bir çit budama aleti ve kutup testeresi alın. Bir çit düzeltici bir ağaç budama aracı olarak ikiye katlanabilir mi? Yoksa direk testereleri ağaçta kullanmakta uygun mudur?

Ağaçlarda ve çalışmayanlarda en iyi şekilde çalışan kırpma araçlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

AĞAÇ DALI BUDAMASI: HANGİ ARAÇLARI KULLANABİLİRSİNİZ?

Meşe ağacının iri yarı dallarından kızılcık ağacının sıska uzuvlarına kadar, ağaç dalları her büyüklüktedir. Bu, budama zamanı geldiğinde bakılacak çeşitli araçlar olduğu anlamına gelir.

AĞAÇ DALLARINDA ÇİT DÜZELTİCİ KULLANABİLİR MİYİM?

Çit düzelticiler, süper ince, hafif ince dallar ve bir çit veya çalının yaprakları için özel olarak tasarlanmıştır. Yivleri en fazla bir inç ila yarım inç genişliğindedir ve bunu ağacınızın dallarının boyutuyla karşılaştırdığınızda, tam olarak uygun değildir. Daha geniş oluklu ağır hizmet tipi çit düzelticiler bile, ağaç dallarını kesecek beygir gücüne sahip değildir.

Gerçek şu ki, çit düzelticiler budama makası veya makası gibi daha uygun düzeltme aletlerinin işini yapamaz. En iyi sonuçları elde etmek için, ağaçları kesmek için bu üç temel araçtan birini kullanın .

AĞAÇ UZUVLARINDA DİREK TESTERE KULLANABİLİR MİYİM?

Tabii ki yapabilirsiniz! Bir kutup testere, ulaşılması zor ağaç dallarının üstesinden gelmek için mükemmel bir araçtır. Dalları kavramak ve kontrollü, temiz kesimler için düzenli bir şekilde testere yapmak için tasarlanmıştır.

Tüm budama aletlerinde olduğu gibi, kutup testereleri farklı boyutlarda gelir, bu nedenle ağacınızın dallarının çapı için ideal olan bir model seçtiğinizden emin olun.

Ayrıca DIY testerelerin zeminde güvenli bir şekilde dururken daha yüksek, yönetilebilir dallara ulaşmalarına yardımcı olmak için direk testerelerinin yapıldığını unutmayın. Bu nedenle, bir şubeye ulaşmak için germek ve germek zorunda kalırsanız, bir dalın kesmek için çok kalın olduğunu veya merdiven olmadan bir uzuvya ulaşamadığını tespit ederseniz, bunun yerine profesyonel bir ağaç uzmanının ağacı açmasını sağlayın .

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.