Yapraklardaki Hastalıkları Teşhis Edin!

Her sonbaharda ağaçların dönüşümü için sabırsızlanıyoruz. Yaprakları, sağlam bir yeşilden ateşli kırmızılar, portakallar ve sarıların benekli bir karışıklığına geçer.

Yine de başka bir şey de fark edebilirsiniz.

Yapraklarınızın koyu lekeleri, garip renkleri veya bozuk bir şekli varsa, bir yaprak hastalığı sorun olabilir.

Pitoresk manzaralarınızın tadını çıkarırken, ağaçlarınızın yapraklarını tarayın. Erken bir hastalığın tespit edilmesi erken tedaviye yol açar, böylece ağacınız her sonbaharda wow yapmaya devam edebilir .

Ağaç yaprakları üzerinde aşağıdaki endişe verici işaretleri arayın.

YAPRAK DAMARLARI BOYUNCA LEKELİ KAHVERENGİ LEKELER GÖRÜYOR MUSUNUZ? VEYA NORMALDEN DAHA ERKEN DÜŞEN YAPRAKLAR SARKIYOR MU?

Antraknoz sizin suçlu olabilir – özellikle de bölgenizde ıslak bir bahar ve yaz varsa. Yıkıcı bir mantar olan antraknoz kül, akçaağaç, meşe, çınar ve kızılcık ağaçlarını etkiler. Bu hastalığa neden olan birden fazla patojen olması nedeniyle daha yaygın ve problemli olabilir.

Meşe yaprakları ciddi şekilde enfekte iken sarkmaya başlar; akçaağaç yaprakları büyük beyaz lekelere sahiptir.

ŞEKER KAMIŞI ŞEKLİNDE YETİŞEN VE ZAMANLA TAMAMEN KAHVERENGİYE DÖNÜŞEN LEKELENMİŞ YAPRAKLAR? VEYA KIRMIZI VEYA SİYAH ARMUT ÇEKİMLERİ?

Ateş yakma suçu olabilir. Bu ağaç hastalığı elma, armut, firethorn, üvez, kiraz, Cotoneaster, alıç ve ayva ağaçlarını etkiler.

Ölü, kararmış yapraklar ve meyveler ağaca yapışarak yanmış görünmesini sağlar. Çiçekler, meyveler ve dallar da hiçbir zaman ağaçtan düşmeyerek büzülür ve kararır.

Yangının yanmadığından şüpheleniyorsanız, dal ve dallardaki küçük, kahverengi kapları izleyin. Ayrıca, tarçın rengindeki dallara dikkat edin ve odun üzerinde sürgünler.

ZEYTİN YEŞİLİ NOKTALI YAPRAK VEYA MEYVEYE DİKKAT EDİN. VEYA YAPRAKLARI SOLUK DÖNÜYOR VE ÇOK YAKINDA DÜŞÜYOR?

Elmalı böcek , senin derdin olabilir! Bu hastalık crabapple, elma, üvez, armut ve Cotoneaster ağaçlarını hedef almaktadır. Başlangıçta, yapraklar üzerinde mayıstan hazirana kadar sarı lekeler oluşur. Daha sonra koyu zeytin yeşili olurlar, büyürler ve kadifemsi bir doku geliştirirler.

Aşırı olduğunda, yapraklar rengini kaybeder, beyaz veya soluk sarı olur ve erken düşer.

Başka bir masal işareti deforme olmuş, noktalı meyveler ve kıvrık, yeni yapraklar. Çoğunlukla zararsız olmasına rağmen, bu estetik açıdan çok rahatsız edici bir hastalıktır.

Bahçenizi, etkilenen ağaçlardan düşen herhangi bir döküntüden kurtarmanız önemlidir. Bu tavsiye tüm bu hastalıklar içindir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.