Önerilen Çim Biçme Yükseklikleri

Hepimiz ağaçların yıl boyunca değiştiğini biliyoruz, ama çimlerin de mevsimlerle değişmesi gerektiğini biliyor muydunuz?

Evet, ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış geçtikçe çimler, sağlıklı kalmak için boylarında ufak bir değişiklik gerekir.

Aşağıda, yılın zamanına ve sahip olduğunuz çimlerin türüne göre çimlerinizi biçmek için en iyi yüksekliği okuyun.

HER MEVSİM İÇİN ÇİMLERİ BİÇMEK İÇİN İDEAL YÜKSEKLİK (İLKBAHAR, YAZ, SONBAHAR)

Çimlerinizin yüksekliğini bir inç ya da öylesine ayarlamak, öyle bir şey olmayabilir. Ama bu aslında çimlerinizin sağlığı için gerçek bir fark yaratıyor.

ÇİM TÜRÜ ÇİM BİÇME YÜKSEKLİĞİNİ NASIL ETKİLER?

İdeal biçme yüksekliğine girmeden önce, çim türleri hakkında konuşmak için hızlıca bir yoldan gidelim. Farklı çim türlerinin farklı ihtiyaçları vardır; bu nedenle, çim biçerken benzersiz tipinize göre yemek hazırladığınızdan emin olmak istersiniz.

Soğuk iklim koşullarında, Kentucky mavi otu, uzun boylu çayır otu, çok yıllık çimi otu veya sürünen eğimli ot türleri gibi serin mevsim otları bulunur. Yani ABD’nin Kuzeydoğu, Ortabatı veya Pasifik Kuzeybatı bölgesinde yaşıyorsanız, çimleriniz bu kategoriye girer.

ABD’nin daha sıcak Güney ve Güneybatı bölgelerinde, ılık mevsim otları normdur. Bazı yaygın türler bermudagrass, kırkayak ve zoysiagrass.

İLKBAHARDA NE KADAR YÜKSEK ÇİM KESİMİ YAPILIR?

Daha kısa bir ilkbahar kesiği, herhangi bir kışın yanmış ipliklerinize çim basar ve bunu taze bir büyüme mevsimi için hazırlar. Soğuk mevsim otlarını 3+ inç yüksekliğe kadar biçin ve yarım mevsim kadar düşük ve 1.5 inç kadar sıcak mevsim otlarını kesin.

YAZ AYLARINDA HANGİ YÜKSEKLİKTE ÇİM KESİLMELİDİR?

Tıpkı sıcaklık gibi, çim yüksekliği yaz aylarında artar. Üstünü örtmek için daha uzun çimlerle çimin toprağı gölgelidir, bu da yengeç gibi yabani otların önlenmesine yardımcı olur ve çimlerin köklerini sert ısıdan korur.

Serin mevsim çimenlerinizi yazın 3 ya da 3,5 inç veya uzun otların ve çok yıllık çimi için 4 inç’e kadar biçin. Sıcak mevsim otları yaklaşık 2 ila 2,5 inç arasında yuvarlanmalıdır.

SONBAHARDA ÇİM KESMEK İÇİN EN İYİ YÜKSEKLİK NEDİR?

Düşme halinde orta boy çimler tercih edilir. Kışın, uzun çimler keçeleşebilir ve hastalıklı hale gelebilir. Ancak çok kısa kesildiğinde, çim kökleri zararlı soğuk sıcaklıklara maruz kalabilir. Sonbaharda doğru dengeyi sağlamaya odaklanın, böylece çimleriniz kışa hazır hale gelir.

Kış mevsiminde ilk dondan önce serin mevsim çimenlerinizi yaklaşık 2,5 inç kısaltın. Sıcak mevsim otlarını sonbaharda 1.5 veya 2 inç olacak şekilde biçin.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

1 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.