Havuza Yakın İstediğiniz Dağınık Bitkiler

Yüzme havuzunuzla ya da spa ile yüksek bakım gerektiren bir ilişki ister misiniz? Boş zamanlarınızı harcayacağınız türYakındaki havuz kenarındaki peyzaj düzenlemelerindeki dalları, çiçekleri, meyveleri ve bitki tortusunu temizlemek ?

Bir havuz fikri, arka bahçenizin mahremiyetinde, biraz egzersiz yaparken, aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirmektir.

Havuz kenarı bitkilerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda: Kök sistemlerinin ne kadar yayılabileceğini öğrenin, böylece su borularınıza kök salmazsınız.

Ama haydi döken bitkilere odaklanalım. Bu dağınık ağaçlar, çalılar ve asmalar listesi alfabetik olarak sunulur.

Akasya

Botanik adı: Fabaceae

Bu dökmeyen Avustralya yerlisi, bir ağaç ya da çalı olarak yetiştirilebilir ve yaşadığınız yere bağlı olarak, kışın sonlarından yaza kadar büyüyen sarı renkli çiçek kümelerine sahiptir. Tüm akasya türleri bakla, sap ve yangına dayanıklıdır. Akasya’nın çiçek kümelerini salma zamanı geldiğinde, bahçenizin her yerine ve havuzunuza yayılırlar.

Bir akasyaya sahip olmanız gerekiyorsa, onu ön bahçeye yerleştirin ve güçlü bir rüzgarın kabuğun ve çiçeklerin bıraktığı zamanın etrafında esmediği umuduyla.

Açelya

Botanik adı: ormangülü

Azaleas , “bahçenin telif hakkı” olarak bilinir. Pembeler, kırmızılar, morlar ve beyazın renkleri değişir ve bu büyük gruba ait yaklaşık 800 tür vardır. Çalı, çarpıcı ve sık sık bol çiçekleri, uzun çiçeklenme zamanı ve uzun ömürlü olması nedeniyle birçok bahçıvanın favorisidir – bazıları iyi tedavi edildiğinde on yıllarca yaşar.

Bu azalea aşıklarının sevdikleri çalılıklarını bir yüzme havuzuyla aynı bahçede yaşayabilecekleri anlamına gelmez. Bitkilerin havuzdan olabildiğince uzağa kaplarda veya yataklarda olduğundan emin olun. Neden? yaprak ve çiçek damlası.

Azaleas yaprak dökmeyen veya yaprak dökendir. Yaprak döken açelyalar sonbaharda tüm yapraklarını bırakır. Kuru iklimlerde, bitkiler normalden daha erken yapraklarını döken olabilir. Yapraklar daha sonra ilkbaharda tekrar büyür. Sıcak iklimlerde veya olağandışı sıcak kışlarda, yaprak döken açelyalar, Amerika Azalea Society’sine göre yapraklarının bir kısmını kışın muhafaza edebilir.

Diğer açelya türleri, dökmeyen, ayrıca yapraklarını bırakabilir. Her yıl iki yaprak kümesi yetiştirdikleri için, her zaman yeşil kalmasını sağlar. Yaprak dökmeyen bitkilerde bahar yaprakları daha ince, daha büyük ve sapları boyunca büyür, sonra sonbaharda düşer. Yaz yaprakları daha kalın, daha küçük, dal uçlarında kalabalık ve kışın devam eder. Soğuk iklimlerde veya aşırı soğuk sıcaklıklarda, dökmeyen açelya kışın yapraklarının çoğunu düşürebilir

Bambu

Botanik adı: Bambusa

Hiçbir şey diyor egzotik ve tropikal oldukça gibi bambu hızla büyümeye ve yığılmalar ile çeşitli seçerseniz bolca yayılabilir. Bahçenizde tropikal, Asya veya Japon bahçesi teması varsa ve bambu kullanmaya karar vermişseniz, yaprak çöpünün suya üflemesini önlemek için havuzdan uzağa yerleştirin .

Fırça Çalısı

Botanik adı: Callistemon

Yerli olan Avustralya, Callistemon , ortak isimleriyle bilinen şişe fırçası , doğal olarak yoğundur ve kompaktdır ve mahremiyet için ideal çitleri oluşturur. Bu kırmızı şişe fırçasına benzeyen çiçeklerin döküldüğü bilinir ve bunu yaptıklarında, kırmızı iğneye benzer kısımların hepsi birçok parçaya dağılır. Eğer havuzunuzun yakınındaysa ya da aynı bahçedeyse, rüzgar onu bildiğiniz yeri esiyor.

Begonvil

Botanik adı: Nyctaginaceae

Bu çalılık, yaprak dökmeyen asma, tropik ve subtropikal Güney Amerika’ya özgüdür. Birçok bahçıvan, teraslarda veya teraslarda kaplarda Begonvil yetiştirerek , onları budamalarını sıkarak ve ardından kış aylarında korunan alanlara taşıyarak potansiyel bir karışıklığı kontrol edebilir .

Begonvillerin canlı renkleri, beyazdan sarıya ve turuncuya, pembeden kırmızıya ve mordan tanınır. Bununla birlikte, bu muhteşem renk, üzümün gerçek çiçeklerinden değil, çiçeğin etrafını saran kâğıt incelerinden gelir.

Çift çiçekli çeşitleri dağınık görünme eğilimindedir çünkü solmuş çiçekleri uzun süre korurlar. Ondan sonra diş tellerini kaybederler ya da iki kez diş tellerini kaybederler. Şiddetli büyüyen asma, havuzunuzun yakınındaysa, havuzunuzdan temizlemek için aldığınız kağıt tokmağı sayısının iki katıdır.

Mazı

Botanik adı: Mazı orientalis veya doğu mazısı orientalis

Düzgün, simetrik büyüme alışkanlıkları için giderek daha popüler olan Thuja (veya Thuya) genellikle küre, koni veya silindir gibi geometrik şekillerde budanır. Yeşillik altın sarısı veya yeşildir, ancak kışın bronz tonları alabilir.

McMorrow, müşterilerinin Mazı’nın daha büyük bonsai ağaçlarına benzerliklerinden dolayı olduğunu söylüyor. “Ama filtreleri tıkıyorlar ve yaprakları iğneye benziyor.”

Bu, arka bahçenizdeki cüce arborvitaların tadını çıkaramayacağınız anlamına gelmez . Onları havuzdan uzaklaştırın; onları eve yakın bir yatağa ya da terastaki kaplara koyun.

Çiçekli Kiraz veya Erik Ağacı

Botanik adı: Prunus

Çiçek açan bir kiraz ağacı güzel bir şeydir ve Washington’daki ünlü Japon kiraz ağaçlarını görmek için bu ilk ziyaret Washington, DC’yi ziyaret etmek için, havuza çok uzak olmayan eve döndüğünüzde bahçenize bir tane dikmeniz için ilham verebilir. İlkbaharda çok romantik görünür , özellikle altına dikkatlice yerleştirilmiş bir tezgahla.

Bir vızıltı olabilir, ancak kiraz ağaçları her yıl çiçeklerini döker. Ve belki de siz birileri onları süpürmek zorunda kalacak. Bir arka bahçeye sahip olacak kadar şanslıysanız, çiçeklerin su üzerinde kaçınılmaz olarak yanması, bunların filtreden temizlenmesi ile karşı karşıya kalmanız gerekir. Ahhh, baharın sevinci.

Prunus cinsinin süs türleri yaprak dökmeyen ve yaprak dökendir. Evergreens, çit, gizlilik ekranları veya gölgeli ağaçlar olarak kullanılabilir. Yaprak döken çiçekli ağaçlar ve çalılar (Washington, DC’de sergilenen muhteşem ağaçlar gibi) kışları veya bahar çiçek gösterimleri ile çekici şekilleriyle ödüllendirilir. Daha da iyisi: Yaprak döken çiçekli ağaçların birçoğu yenilebilir meyveler üretiyor.

Hanımeli

Botanik adı: Lonicera

Adından da anlaşılacağı gibi, hanımellerin sinek kuşlarını çeken kokulu çiçekleri vardır. Çiçeklenme sonrası gelişen kırmızı veya mor meyveler, diğer kuşlar için yiyecek sağlar.

Hanımeli çeşitleri arasında dökmeyen, yarı yaprak dökmeyen ve yaprak döken çalılar ve üzümler bulunur. Hem sarmaşıklar hem de çalılar, bahçenizi harcayan çiçeklerle doldururken, istilacı olabilir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.