Yıl Boyunca Renk için Çiçekli Çalılıklar

 

Fothergilla

Şişe fırçasını andıran çiçekler, ilkbaharda dallanma uçlarında, yapraklar ortaya çıkmadan önce açılır. Çiçekler tozlayıcılar için sezon başında bir nektar kaynağı sağlar. Sonbahar rengi nefes kesicidir. Peyzaj kullanımı: Uzun ömürlü veya diğer çalılıklarla yataklara sokun. Doğal bir çit veya çalılık yapar çünkü emer. Yerel veya vahşi yaşam bahçelerine dahil edin.

Açelya 

Bahçenize açelyalar eklediğinizde, bahar renkle patlar. Çiçekler bir ton gökkuşağında açılıyor; istediğiniz rengi bulabilirsiniz. Çalı büyüklüğü ayak bileğinden yükseğe 20 ayağa kadar değişir. Peyzaj kullanımı: Küçük çeşitleri yatak kenarları olarak veya bir geçit hattına dikmek için ekin. Çitler veya yaban hayatı veya ormanlık bahçelerde daha büyük tipler kullanın.

Ormangülü (Ormangülü ‘Handy Man Purple’)

Orman güllerinin bahar süsleriyle bahçenizde gölgeli bir kısım giyin. Bu dökmeyen çalılar çeşitli tonlarda çiçek açar, kırmızı ve pastel tonlar en yaygın şekilde bulunur. Peyzaj kullanımı: Bir örnek çalı, çit veya ormanlık bahçe olarak bitki. Temel dikimleri için daha küçük çeşitler seçin.

 Weigela (Weigela florida ‘Alexandra’)

Bu çalıları bahçene eklediğinde sanat ekeceksin. Pembe çiçekler karanlık yapraklara karşı ışıldar. Çiçekler ilkbaharın sonlarında açılır ve bir sinekkuşu favorisidir. Peyzaj kullanımı: Çok yıllık yataklara, vahşi yaşam bahçelerine ve hatta konteynırlara dahildir. 4. ve 8. bölgelerde.

Leylak (Syringa vulgaris)

Eski moda bir favori olan leylak çiçeklerini ilkbahar sonlarında ve yaz başlarında açar. Çiçek zamanlaması, koku ve renk leylak çeşidine bağlıdır. Peyzaj kullanımı: Çit veya numune çalı olarak bitki. Kısa çeşitler küçük bahçelerde iyi çalışır. Minyatür ağaç çeşitleri, yatak ya da kap dikiminde çarpıcı bir odak noktası oluşturur.

Ortanca (Ortanca macrophylla)

Bu çarpıcı güzellik, yaz başında ortaya çıkan ve dondan sonra çok iyi oyalanan büyük çiçek kafalarına sahiptir. Bloom rengi pembe, mavi ve beyaz çeşitleri içerir. Peyzaj kullanımı: Karışık dikim yataklarına, ormanlık bahçelere ve hatta kaplara sokun. Uzun ömürlü ve nergis ve allium gibi bahar çiçekli ampuller ile iyi karışır.

Siyah Dantel Mürver (Sambucus nigra ‘Eva’)

Bu koyu yapraklı çalı, diğer bitkilerin parlamasını sağlayan güçlü bir arka plan rengi sağlar. Pembe çiçekler yaz ortasında açılıyor ve bir tozlayıcı mıknatıs. Çiçekler kuşların istediği meyvelerde kaybolur. Peyzaj kullanımı: Çarpıcı bir kombinasyon için Japon orman otları gibi altın yapraklı bitkilerle eşleştirin. Çok yıllık dikim yataklarında iyi çalışır. Yaban hayatı bahçelerine dahil edin.

‘Gül Saten’ Şaron Gülü (Hibiscus syriacus ‘Gül Saten’)

Tropikal görünümlü çiçekler bu eski moda favori sınırın güneyindeki havayı verir. Çiçekler beyaz, lavanta, kırmızı ve pembe gibi çeşitli tonlarda açarak yaz ortasında görünür. Peyzaj kullanımı: Güçlü dik eleman için karma sınırlara dahil edin veya bir çit oluşturmak için birkaç tane ekleyin. Kelebek bahçelerinde iyi çalışır.

Summersweet (Clethra alnifolia)

Çok yönlü ve güzel summersweet, tam gölgeden tam güneşe kadar çeşitli koşullarda yetişir. Beyaz ya da pembe kıl benzeri çiçekleri, yaz ortalarından geç saate kadar dal uçlarında açılır. Çiçekler kokulu. Peyzaj kullanımı: Gölge, kelebek veya vahşi yaşam bahçelerine dahil edin. Yağmur bahçelerinde şartlara kolayca adapte olur. Yollardaki veya kaldırımlardaki dikmelere özenle uyar.

Kamelya (Kamelya sasanqua)

Pembe, kırmızı ve beyaz tonlarında zarif çiçekler parlak yeşil yaprakları tamamlar. Çeşitlilik ve bölgeye bağlı olarak, sonbahardan Aralık ayına kadar çiçek açar ve hatta kışa kadar. Peyzaj kullanımı: Karışık kenarlara tutun veya odak noktası veya çit olarak kullanın. Küçük çeşitleri kaplarda çarpıcı görünüyor.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.