Dikim için bitkiler ve bilmeniz gerekenler!

Bir bahçe uzmanından alttan dikim konusunda neleri bilmeniz gerekiyorsa bugün öğreneceksiniz.

En doğal olmayan ve beraberinde yaygın peyzaj uygulamalarından birisi peyzaj ve bahçelerin çim genişliğiyle aynı olan ağaçların nasıl dikildiği oluyor. Bu bitkilerin nasıl büyümeyi tercih ettiklerini ve genelde bitkilerin büyürken uzun ömürlü olması engellenir.

Gölgeye toleranslı bitkiler

Tüm ülkede hem yerli hemde ithal gölge seven bitkiler bulunuyor. Ofis ve diğer alanlarda iyi sonuç veren harita listelerimizi sizler için hazırladık. Bazı yerlerde invaziv olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok gölge toleransı olan ormanlık bitkilerden bazıları, oakleaf ortanca, açelyalar, euonymus, alacalı aucuba, yumuşak uçlu avize, nandina, birçok holly, mahonia ve spirea gibi alt çalıları içerir. Ek olarak hellebores, liriope, trillium, alacalı hakonechloa otu, aspidistra, Solomon mühür, siklamen, vahşi zencefil, hem yaz hem de dökmeyen eğrelti otlarını başlangıçta seçmek güzel bir karar olacak.

Zor Olanları Göz Ardı Etmeyin

Aslında tüm yıl ağaçların altına çok fazla renk katmak çok zor bir süreçtir. Sert dokunuşlarınız iddialı değilse göz alıcı bir durum oluşturmak imkansızdır. Başlamak için en basit şey ise tuğla ve kayalar gibi sıkışmış renkli cam şişeler olabilir. Çoğu kişi güzel bir heykel yada heykel gibi çarpıcı bir kuş banyosu ile tezgah ekleyecektir. Belki çağdaş yada kaprisli bir şey, yada büyük bir taş gibi büyük eski odun parçası ile doğal bir dokunuş yapabilirsiniz.

Genç Ağaçları Elinize Alın!

Genç ağaçların altına dikim ve gövde biçme gibi ip yardımıyla hasarı en aza indirebilirsiniz. Çim biçme makinesi yanıklığı olarak tanımlanan gövde kuşatma işlemlerine devam edin. Bitki besinlerinin köklere doğru hareket etmesini ve iç gövdeleri böcekler ile ahşap çürüme mantarlarına karşı engellediğinizden emin olun.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.