Çitler için En İyi Bitkiler

Rüzgarı, tampon gürültüsünü engelleyin veya çitlerle özel dış mekan yaşam alanları oluşturun. İhtiyaçlarınıza en uygun bitki türünü belirleyin; bu üst düzey koruma araçları, seçiminizi kolaylaştırır.

Şimşir

Şimşir resmi kırpılmış çitlerin standardını belirler. Sık kesme ve mükemmel geometrik formlara şekil verme kabiliyetine sahip olması bu dökmeyen çit bitkisinin popüler bir sınır bitkisi olmasını sağlar. Ayrıca bir ekran sağlaması veya bir labirent oluşturması için uzamasına izin verebilirsiniz. Bazı çeşitler 20 feet boyunda büyür.

Abelia

Abelyalar, bütün yaz boyunca parlak abelias dallarından sarkan trompet şeklindeki çiçekleri sever. Bu çiçekli çit bitkisi doğal olarak 3 ila 6 fit boyunda büyüyen bir kemerli höyük oluşturur, ancak daha düşük bir çit oluşturmak için kesebilirsiniz.

Berberis

Berberis bu 3-6 metre boyunda bir çalı üzerinde neredeyse aşılmaz bir bariyer sağlayan keskin dikenlere sahiptir. Chartreuse, yeşil, bordo ve pembe kırmızı tonlarında yeşillik taşıyan çeşit çeşitliliği var. Yapraklar sonbaharda altın, turuncu ve kırmızı tonlar geliştirir.

Test Bahçesi İpucu: Bazı bölgelerde, Japon kızamığının istilacı olduğu kabul edilir, bu nedenle ekimden önce yerel yönetmelikleri kontrol edin.

Leylandi

Leylandi Bazen narin görünümlü yaprakları için iplik yaprağı adlandırılan bu yavaş büyüyen genellikle 20 yıl içinde yaklaşık 6 metre boyunda büyür, ancak sonunda 20 metre uzunluğunda olgunlaşır. Yeşillik renginde ve bitki şeklinde hafif çeşitlilik gösteren birçok çeşit mevcuttur.

Taflan

Bu hızlı büyüyen çit tesisi 10-15 feet uzunluğa ulaşır, ancak daha düşük bir çit oluşturmak için tekrar kesmek kolaydır. Altın, krem ​​veya beyaz rengârenk yeşillikli çeşitlerini seçerek daha fazla yatay vuruş elde edin.

Çoban Püskülü

Düzenli olarak budanırsanız, birçok tür iyi çalışır. Cüce yaupon holly, meserve holly ve inkberry gibi cüce hollylar, daha az budama gerektirdikleri için kullanımı en kolay olanlardır. Çobanpüskülü yeşilliklerin yol açtığı çobanpüskülü çeşitlerinin çoğunda kırmızı veya turuncu meyveler bulunur.

Ardıç

Yaprak dökmeyen ağaçların en çok yönlülüğü arasında, , çığır açan sürüngenlerden dağılmış çalılıklara ve dik ağaçlara kadar çeşitlilik gösterir. Ardışık bir mavi toprak örtüsü ya da hızlı büyüyen bir gizlilik koruması için uzun boylu bir ağaç arıyorsanız, arıcılar faturaya uyuyor. Hepsi budamaya iyi yanıt verir ve onları yararlı çitlerden korur.

Kurtbağrı Ligustrum

Burada görülen Altın Vicary , sarı-yeşil bir yeşillik vardır ve 10-12 metre boyunda ulaşır. Kesme olmadan çekici bir vazo şekli geliştirir. Sadece küçük bir budama ile, keyifli, yoğun bir çit veya ekran yapar. Baharda beyaz çiçekler açar ve kuraklığa dayanıklıdır.

Zakkum

California ve Deep South’da çok az titizlikle büyür. Boyu 15 ila 15 metre arasında olan çalı kuraklığı, ısıyı, rüzgarı ve hava kirliliğini tolere eder. Koyu, kösele yaprakları pembe, şeftali, beyaz veya kırmızı çiçekleri için hoş bir fon oluşturur.

Japon Pittosporum

Güneydeki popüler bir çalılık olan , 12 metreye kadar çıkabilen yoğun, kompakt bir höyük oluşturur. Yoğun büyümesi ve yaprak dökmeyen bitki örtüsü, ekranlar veya gayrı resmi çitlerin türü için uygun olmasını sağlar. Resmi çitleri veya çiçekçilik oluşturmak için yakından kesilebilir. İlkbaharda portakal çiçekleri kokusuyla beyaz çiçekler taşır.

Porsuk Taxus

Güneşe veya gölgeye uyarlanabilir hibrit , sahip olduğu sürece birkaç haşere sorunu olan çok yönlü bir yaprak dökmeyen bir bitkidir . 10 – 40 feet boyunda dik büyümeye mounded birçok çeşit mevcuttur. Resmi çitlerde ve çiçekçilik için popüler kılan, iyi kesim dayanır.

Mazı

Bu bitkiyi neredeyse her zaman popüler çit bitkileri listelerinde bulacaksınız. Amerikan , yassı iğnelerin düz spreyleri ile dik dökmeyen bir bitkidir. ‘Techny’ en popüler çeşitler arasında; 10-15 feet boyunda büyür.

Kartopu

‘Mavi Muffin’ arrowwood birinci sınıf bir bitkidir. İlkbaharda kremsi beyaz çiçekler, yaz sonunda mavi meyveler ve sonbaharda sevimli sarı, kırmızı veya kırmızımsı-mor yapraklar taşır.

Ortanca

Ortancalar güneşte veya gölgede gelişebilir. Mophead’den lakap türüne kadar değişen ortanca çiçek demetleri, yazdan sonbahara kadar güzelliği gösteriyor. Ortanca çeşitleri boyut, çiçek şekli, renk ve çiçeklenme süresine göre değişir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.