Çim Nasıl Havalandırılır?

Havalandırma çimleri ile alakalı bazı bilgileri sizlere aktaracağız ve çimlerinize nasıl temiz nefes aldıracağınızı öğreneceksiniz.

Çimleriniz gözle bile bakıldığında yıpranma gösteriyorsa su yüzeye nüfuz etmiyorsa artık havalandırmanız gerekiyor.

Evinizin arka bahçesinde futbol oyunları gibi aile köpeğinizin eğlencesi hatta baba oğul mücadelesi gibi bir çok olasılık çimlerde iz bırakır.

Havalandırmak için oksijen ve su gibi besin maddelerinin toprağın daha derinlere nüfuz edilmesi için çimlerinize delik açma yada delme işlemi gerekiyor. Havalandırma yoğun yaz aylarında sıkışlaştırılan veya setleşen toğrağı parçalayabilir. Uzmanların yorumlarına göre Havalandırıp toprak içine daha fazla oksijen girdiğinde daha derin köklerin olması sağlanıyor. Bu bakımdan kuraklık gibi dayanıklılığı daha fazla artacaktır.

Çimler ne zaman havalandırmalı?

Çimenler aslında büyüdüğünde havalandırılması gerekiyor. İklime bağlı havalandırma zamanları bulunuyor. Nisan ayından Haziran ayına dek havalandırabilirsiniz. Bazı çimler ise Ağustos ve Ekim aylarında havalandırılmalıdır..

Çimenimin Havalandırmaya İhtiyacı Var mı?

Elbette çimlerin havalandırmaya ihtiyacı vardır. Siz hiç kahverengiye dönen bir çim gördünüz mü? Zamanla çimleri aslında öldürüyoruz. Veya toprak havasız kaldığı için suyu ve besini doğru iletemiyor. Bu bakımdan havalandırmak tüm bu olumsuzlukların önüne geçecektir.

Havalandırma nasıl yapılır?

Çimleri havalandırmak için toprağa belli aralıklarla delme işlemi uygulamanı gerekiyor. Delme işlemlerini uygulayın ve bir müddet sonra güzelce sulayın.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.