Yaprakları Temizlemenin En İyi Yolu (Büyük Bahçede)

Yaprakları Temizlemenin En İyi Yolu (Büyük Bahçede)

Çocukken yaprakların düştüğünü ne kadar heyecanlandığını hatırlıyor musunuz ? Bir araya gelir, avluya koşar ve uzun, gevrek yapraklara dalarak mutlu olursunuz.

Yaprak çıkarma, daha çok bir angarya gibi hissedebilir – ama buna gerek yok. Aşağıdaki ipuçlarıyla mevsimsel görevinizden yararlanın.

Yapraklarla başa çıkmak ve bahçeden yaprakları çıkarmak için en iyi yol
Evet, yaprak çıkarmak kolay olabilir. Bize güven! İşte nasıl.

Yaprakları Toplamanın En Kolay Yolu – Büyük bir Bahçeniz Varsa bile
Tırmıklarını toplamak yerine, bahçenizin yapraklarını (tambur silindiri, lütfen) bir biçici ile temizleyin !

Autumn leaves with rake on green garden lawn

Bir çim biçme makinesi en iyi şekilde çalışır veya biçme makinenizin bıçağını en yüksek ayara getirebilirsiniz. Ve bu yöntem, yapraklar bahçenin her tarafına yayılmışsa en etkilidir.

Biçerken, yapraklar küçük parçalara ayrılacak ve çim bıçaklarına süzülecek. Bu sadece bahçeyi düzeltmekle kalmaz, yaprak bitleri de otlarınız için doğal bir malç yapar. Yaprak kapsama alanınız normalden daha derinse, bahçenin etrafında bir veya iki kez daha vızıldar.

Ardından yaprakları doğrudan yere bırakabilirsiniz. Ya da isterseniz bir çim biçme torbası kullanın, böylece bahçe yataklarına ya da kompost yığınınıza boşaltabilirsiniz.

Diğer Yaprak Temizleme Fikirleri 

Yaprak Yaprak En İyi Yolu Dahil Bir rake almayı ve çocukluk nostaljisini yeniden ele geçirmeyi tercih ederseniz, bir tarp ile işi daha kolay hale getirin.

Bahçenize geniş bir tarp koyun ve üstündeki yaprakları toplayın. Yapraklarını kaldırıma götürmek için, kaldır ve bırak! Ya da yapraklarınızı toplamanız gerekiyorsa, maşayı bir huni olarak kullanın. Bir çöp kutusuna bir torba koyun, sonra teneke kutunun üstünde tutacağınız gibi yaprakları başka birine yönlendirin. İşte bu kadar!

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.