Çimlerdeki Kahverengi Sararma Lekelerinin Sebepleri

Kahverengi tonları, sonbahar mevsiminde, ayaklarımızın altında çırpınan düşmüş yapraklardan başlarımızın üstünde asılı duran çıplak ağaç dallarına kadar yaygın bir manzaradır.

Fakat sonbaharda çimlerde kahverengi lekeler var? Ağrılı bir parmak gibi çıkmışlar! Ayrıca, çiminizin sağlığı hakkında endişelenmenize neden olabilirler.

Bahçenizdeki kahverengi yamalar ile anlaşmanızın ne olduğunu merak ediyorsanız, olası bir açıklama için okumaya devam edin.

ÇİM NEDEN SONBAHARDA KAHVERENGİYE DÖNER?

Kısa cevap çimler kahverengiye dönüştüğü için, çünkü kış yolda, ya da hastalık ya da kötü bakım gibi farklı bir konu var.

Çiminizde neler olup bittiğini anlamak için daha fazla ayrıntıya girelim.

Çimlerimde daire şeklinde kahverengi lekelerim var

Muhtemelen, bu kahverengi yama hastalığı . Kahverengi yama çimler nemliyse ve sıcaklıklar yaklaşık 70 derece ve yukarı ise erken sonbaharda ortaya çıkabilir. Çimlerinizin muhtemelen kahverengi yamaları var:

Birkaç metre genişliğe kadar kabaca şekillendirilmiş yuvarlak biçimli kahverengi yamalar vardır.
Yamanın merkezinde, çimen yeşili, çörek benzeri bir görünüm yaratan

Kahverengi yama hastalığı olan çimlerinizi rahatlatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

Çimlerinizi yalnızca kuru ise sulayın. Su yaptığınızda sabah yapmayı planlayın.
Çimlerinizi uygun yükseklikte biçin (tatlı nokta 2-4 inç) ve çok fazla saz varsa , çimlerinizi havalandırın – toprak ile canlı çimler arasında biriken bir ölü çim tabakası
Yerel arboristinizle kahverengi yamayı tedavi etmek için bir mantar ilacı hakkında konuşun

BÜTÜN ÇİMLERİM SONBAHARDA KAHVERENGİYE DÖNDÜ

Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, endişelenmenize gerek yoktur. Ilık mevsim otları kışa hazırlanmak için sonbahar mevsiminde kahverengiye döner. Havalar soğudukça, ılık mevsim çimleri kendilerini kış unsurlarından korumak için uykuda kalırlar ve daha sonra tekrar baharda çalışmaya başlarlar.

Çimleriniz eşit şekilde kahverengi olduğu ve lekeli kahverengi lekelerle kaplı olmadığı sürece, endişelenmenize gerek yok.

ÇIPLAK KAHVERENGİ ÇİMLERİM VAR

Bu, düşük çim biçme, yoğun yaya trafiği veya yazdan sonra hala devam eden güneş yanığı lekeleri gibi birçok nedenden dolayı olabilir. Aşırı tohumlama, sorunlu alanlardaki çimlerin geri kazanılmasına yardımcı olur. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, bir sorunu tespit ettiğinizde sonbaharda göz atmak en iyisi olabilir. Ancak önce bölgenizdeki çimleri denetlemek için en iyi zamanı bulmak için burayı kontrol edin.

ÇİMLER ÜZERİNDEKİ KAHVERENGİ YAMALAR NASIL ÖNLENİR

Uygun çim bakımı hizmeti altında kalmak, çimlerinizin görünümünde ve sağlığında gerçekten bir fark yaratabilir. Oyunun önüne geçmek ve başlamadan önce kahverengi lekeleri durdurmak istiyorsanız, bu çim bakımı esaslarına bakın:

Haftada birkaç kez su için haftada birkaç kez su verin. Çimenlerinizi aşırı sulamaktan daima kaçının, böylece nemli, mantar dostu bir ortam oluşturmazsınız. Sabahları sulamak iyi bir kuraldır, bu nedenle çim bıçaklarının kuruması günü alabilir

Çimlerinizi 2-4 inç yükseklikte tutabilirsiniz. En iyi biçme yüksekliği mevsime bağlıdır
Çimleri yeşil ve sağlıklı tutmak için gübreleyin. Ancak, gübre yanmasına neden olmamaya dikkat edin

ÇİM TEDAVİLERİ UYGULAMANIN EN İYİ ZAMANI

Kış elementlerinin devreye girmesinden 2-3 hafta önce çimlerinize gübre vermenin en iyi zamanı. Buradaki çimlerinizi gübrelemenin faydalarını burada bulabilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.