Palmiye Ağaçları için En İyi Gübre Nedir

Palmiye Ağaçları için En İyi Gübre Nedir

Palmiye ağaçları! Açık, mavi gökyüzüne karşı bu parlak yeşil  mutluluk duygularını ateşler.

Ama gerçek şu ki, palmiyeler kaygısız görünse de, yaprakları veya yaprakları farklı bir hikaye anlatabilir! Temel besin maddelerinden yoksun toprakta yetişir, bu da palmiye yapraklarının sarıya dönüşmesinin en büyük nedenidir.

Bu yüzden, palmiyelerinizin varoluşunu, sizi hissettirirken mutlu-şanslı olarak yapmalarına yardımcı olmak için neler yapabilirsiniz?

Palmiyenizin ihtiyaç duyduğu besinleri doğru gübre ile nasıl sağlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Bir palmiye ağacı üzerinde ne tür bir gübre kullanıyorsunuz?

Bir gübre toplarken, palmiye ve tropikal ağaçlar için yapılmış bir yavaş salınımlı formül seçmek istersiniz.

Palmiyeler için üretilen yavaş salınımlı bir gübre, birkaç ay boyunca mükemmel miktarda besin sunacaktır. Böylece, ağacınız çok miktarda azot ve potasyum ile birlikte magnezyum, manganez ve demir gibi az miktarda diğer besin maddelerini de alacaktır.

Palmiye ağaçları için ev yapımı bir gübre kullanabilir misiniz?

Çoğu ev yapımı gübre karışımları, ağacınızın ihtiyaç duyduğu besin maddelerini yeterli ölçüde sağlamayacaktır.

Örneğin, palmiye için yaygın bir gübre tarifi, pamuk tohumu unu, dolomit kireç, kemik unu, kelp unu ve kullanılan çay yapraklarını içerir.

Bu karışımla, ağacınız yeterince demir, manganez veya magnezyum alamaz. Ayrıca, Batı ABD’de yaşıyorsanız, toprağınız muhtemelen alkalidir (pH’ta yüksek olduğu anlamına gelir). Yani, kemik unu içindeki kalsiyum onları çözmek yerine sorunlara neden olur.

Bir diğer popüler olan DIY palmiye ağacı gübresi, bira, Epsom tuzu, amonyak ve su için çağırır. Bu yeterli potasyum veya azot vermeyecek anlamına gelir!

Gübreler ile, Palmiyenizin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamak için bilimsel olarak formüle edilmiş bir karışım seçmek istersiniz . Bir DIY karışımı, avucunuzun karışımınız için gerekli özümleri bırakacaktır.

Palmiye ağaçları için bir Epsom tuz gübre iyi mi?

Yalnız Epsom tuzu, yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı palmiye için iyi bir gübre değildir. Ve özellikle, çok fazla potasyum sorunlarına neden olur.

Ancak palmiyeniz bir magnezyum eksikliği varsa, Epsom tuzu düzenli gübre uygulamalarına ek olarak iyi bir ek olabilir. Bu durumda Epsom tuzu kullanın. Ağacın gölgesi altında suya 2 ila 3 kilo arasında Epsom tuzu serpiniz.

Palmiyeleriniz kumlu toprak ve fazla yağmur nedeniyle biraz fazla dikkat gerektirir. Yani, palmiye ağacınızı yılda üç veya dört kez dölleyin.

Başka bir durumda yaşıyorsanız, palmiyenizin ihtiyacı olan iki veya üç gübreleme vardır.

Farklı palmiye ağaçları satın almak istiyorsanız Palmiyeler sayfamızdan farklı palmiye türlerine bakabilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.