Peyzajınızı Yeşil Tutma İpuçları

Sağlıklı çimler ve bahçeler su tasarrufu sağlar, çekici kalır. İşte bütün yaz boyunca nasıl yeşil büyüyebilir.

Zengin yeşil manzaraları, özellikle de yaz aylarının kurak aylarında korumak zor olabilir. İyi organik uygulama, işleri yeşil ve gelişen tutmaktır. Planlama, uygun değişikliklerle iyi topraklama ve dikkatli biçme ve budama gerektirir. Çevre düzenlemenizi yeşil renkte tutmak için bir öneri koleksiyonumuz.

Peyzaj

Arazinizi verimli bir şekilde sulamak, hem bitkilerinizi en iyi şekilde korurken hem de suyu koruyarak demektir. Su dağıtımında % 90 -% 95 oranında etkili olduğu gösterilen damla sulama sistemini düşünün (fıskiyeler için% 70’in aksine). Veya elinizle hortumla ya da sulama kabıyla sulamayı deneyin ( iyi kaldırma mekanizmaları kullanın ), sizi bitkilere yaklaştırır ve su gibi zararlıları ve hastalıkları tespit etmenin harika bir yoludur.

Bitki yerli ve kuraklığa dayanıklı bitkiler. Sürdürülebilir, düşük su kullanımına sahip dikimleri vurgulayan xeriscape peyzajı hakkında bilgi edinin .

Yaz boyunca çiçek açan çiçekli bitkileri seçin. Impatienler, sardunyalar, begonyalar da dahil olmak üzere uzun çiçeklenme dönemleri olan çiçekler ve diğer bitkiler dikerek bahçenizde renk tutun (çoğu saksılarda özellikle iyidir). Veya erken çiçek açan şakayıklar ve daha sonra çiçek açan sakallı iris gibi yazın farklı bölümlerinde çiçek açan çiçekleri seçin. Uzun gözlü çiçeklenmeleri teşvik etmek için kara gözlü susanlar gibi çiçekleri toplayın. Sezonun farklı zamanlarında çiçek açan karıştır ve eşleştir bitkileri. Çiçekleri solurken yeşil şeyleri yeşil tutmak için küçük veya cüce yaprak dökmeyen ağaçlar ve çalılar ekleyin .

Düzenli kompost ilaveleri, bitkilerin kullanılmasına yardımcı olan değerli mikropları eklerken toprağınızın su tutma kabiliyetlerine yardımcı olur. Bitkilerin sıcak kuru büyülerden kurtulmaları için ihtiyaç duydukları makro ve mikro besin maddelerine sahip olduklarından emin olmak için gerektiği kadar organik gübreler kullanın .

Peyzaj bitkilerinizi malçlayın . Malç toprağı serin tutmaya ve suyu tutmaya yardımcı olur. Ayrıca solucanları, mikropları ve toprağı sağlıklı tutan diğer organizmaları da teşvik eder. Çürüdükçe, toprağa geri organik madde ekler.

Kuru dönemlerde stresi önlemek için çalılarınızı ve ağaçlarınızı uygun şekilde kurulayın. Bitkiler hastalıklı ve rekabetçi büyümeyi sürdürmekte zorlanır, daha fazla su talep ederken tüm bitkiye stres verir. Bitkilerinizi açık, havadar ve dolaşmayan tutun.

Çimler

Büyüme koşullarınıza en uygun çim tiplerini seçin. Bölgenizde hangi çimlerin en iyi sonucu aldığına dair tavsiyeler için komşularınız ile konuşun.

Soğuk havaların çoğu zaman tam bir sulama yapılmazsa doğal olarak yazın en kurak haftalarında uykuda kalacaktır.  Bu çimler sert donlara maruz olmayan ılıman alanlar için uygundur. Tifton 44 de dahil olmak üzere “soğuk-sert” Bermudalar, çimlerin büyüme alanını kuzeye ( 100 mil kadar ) kadar uzatır, ancak yine de sık sık donan bölgelerde iyi sonuç vermezler.

Yavaş salınımlı, organik çim gübreleri , çimleriniz için besin sağlarken toprağınıza yarar sağlar. Sadece toprak yapısını iyileştirmekle kalmaz, zararlılara ve hastalıklara saldıran faydalı toprak mikroplarını teşvik ederler. İyi bakım uygulamalarıyla birlikte kullanıldığında, çimlerinizi daha az emek ve su yoğunlaştırır.

Derin ve güçlü kök gelişimini teşvik edin. Ot köklerinin büyümesini yönlendiren, yerçekimi olabilir, ancak büyümeyi teşvik eden koşulları sağlamanız onu garanti eder. Bu, uygun yükseklikte biçme, gübreleme, kompostlama, havalandırma ve evet, sulama anlamına gelir. Güçlü kökler oluşturmak su tasarrufu sağlar ve kuraklık toleransını arttırır.

Sezonun başında çok kısa çim biçmek çekici olabilir ve işinizi kurtarabilir, ancak çim sağlığınıza zarar verebilir. Daha uzun ot mızrakları fotosentezi ve su tutma özelliğini arttırır. Daha uzun çim gölgeleri toprağı serinletmeye yardımcı olur ve yabancı ot tohumlarının çimlenmesini önler. Çimenlerin çok kısa kesilmesi kök büyümesini engeller.

Soğuk mevsimi, özellikle yaz ilerledikçe çok yakın biçmeyin. Halkın gözdesi, hiçbir zaman biçme sırasında bıçak uzunluğunun üçte birinden fazlasını asla kesmeyeceğini söylüyor . Üç inç keseceğiniz bir çimenin, kesmeden önce dört buçuk inç kadar büyümesine izin verin. Biçme bıçaklarınızı keskin tutun. Temizleyici, ip ucu kızarmasını, hastalığı ve nem kaybını engeller.

Gübrelenmesi. Her dört ila altı haftada bir çiminizi besleyin. Otların yeşil kalması için gereken azotu vermek için tasarlanmış organik bir gübre kullanın . Çimlerinizi gübrelemek, kuvvetli ve sağlıklı köklenmenizi sağlar. Bu, çimlerinizin aldığı suyu en iyi şekilde kullanmasını sağlar ve kızarmayı önler.

Yaylı gübre uygulaması, çimlerinizin toprağını besler ve iyi bir nem tutma güvencesi sağlar. Kompost, gelişmekte olan yabancı otların boğulmasına yardımcı olabilir ve toprağınızın sağlıklı kalmasını sağlayan mikrobiyal aktivite gösterebilir.

Çimlerinizin rengini arttırmak için demir içeren Milorganit gibi bir gübre kullanın . Demir içeren gübreler, yeniden canlandırılması gereken, ancak kompost ve diğer değişiklikleri içeren uzun vadeli bir toprak yapım programı ile birlikte kullanılmaları gereken eski çimler için iyi ve kısa vadeli bir çözümdür.

Toprağın sıkışmasını önlemek için çimlerinizi havalandırın . Sıkıştırılmış toprak, saz oluşumunu ve su akışını teşvik eder. Havalandırma, güçlü büyümeyi teşvik eden bir kök budama şeklidir. Küçük bahçeler , manuel bir bahçe havalandırıcısı veya bahçe çatalı kullanılarak havalandırılabilir , büyük bahçeler için bir enerji santrali kiralanması gerekir.

Sulamak zorundaysanız (ve çoğu yerde çimlerinizi yaz sonuna kadar yeşil yapmak istiyorsanız), etkili bir şekilde yapın.

Çimlerinizin ihtiyaç duyduğu su miktarı, yetiştirdiğiniz çimlerin türüne ve toprak şartlarınıza bağlıdır. Birçok çimenlikte, bazıları 2,5 inç kadar olmak üzere haftada 1,5 inç nem gerekir. Yeterince sulamıyorsanız veya toprağınız sıkışırsa ve nem tutuculuğu zayıfsa, çabalarınız olmasına rağmen çimleriniz kahverengi olur.

İstenilen su miktarına ne zaman ulaşıldığını belirlemek için açık ton balığı ya da evcil hayvan yiyecek kutuları (kabaca bir buçuk santim derin veya daha büyük) ya da çorba kutuları koyarak çimlerinize ne kadar su koyduğunuzu ölçün.

Organik çim bakımı için en iyi nedenler ? Çocuklarınız, evcil hayvanlarınız, siz! Kimyasal madde içermeyen manzaralar, ailenize açık havada oyun oynamak ve toplanmak için sağlıklı bir yer sağlamaktan kaynaklanan gönül rahatlığı sunar.

Bahçenizdeki çimin türüne bağlı olarak suyun toprağa derin, en az beş inç ve yedi inç (veya en fazla on) gibi daha fazla girdiğinden emin olun. Nemin ne kadar derine nüfuz ettiğini değerlendirmek için hori-hori bıçağı, dar mala veya büyük düz başlı tornavida kullanın. Dirençle karşılaşana kadar toprağa doğru itin, alet üzerindeki noktayı işaretleyin (baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında dikkatlice tutun) ve çıkarın.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.