Çimler ne zaman gübrelenir? Çim Bakımı

Çimlerimi ne zaman gübrelemeliyim?

Döllenmeniz gerektiğinde, tüm beklentileriniz çimleriniz için beklentilerinize bağlıdır…

  • Çimleriniz için hedefleriniz neler?
  • Gübreleme bütçeniz nedir?
  • Bir gübre uzmanı tutmalı mıydın?
  • Kendi çimlerinizi gübreleyebilir mi?

Bunlar, bahçenizi gübrelemeye gelince merak edebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı.

Aşağıda öğreneceksiniz:
Kendi bahçenizi döllemek için en uygun zaman.
Kendi çimlerinizi nasıl gübreleyebilirsiniz?

Gübre uygulamaları tipik olarak yayılır.

İlkbaharın ilk aylarında meydana gelen ilk İlkbahar geç ikinci Yaz ortasında üçüncü , ve Erken sonbaharda dördüncü ve Geç sonbaharda beşinci gübre uygulaması , Bazen bir kış uygulaması da önerilebilir. İlkbaharda Gübre Uygulaması Yılın ilk iki uygulaması, çimlerin büyümesini artırmak için bir gübreye sahip olacak.

Çimlenen yabani otları öldürmek için ortaya çıkan bir yazı ve aynı zamanda yabani otların yaz aylarında çimlenmesini önlemek için de ortaya çıkan bir yayın. Bu ilk iki uygulama sizi başarıya hazırlayacakları için çok önemlidir . Düzgün uygulanmazlarsa, çok iyi sonuçlar elde edemezsiniz.

Yaz Ortası Gübre Uygulaması

Yaz ortasında çim gübre uygulaması genel olarak zorlu yaz boyunca renk ve büyümeyi teşvik eden hafif bir gübredir.

Güz Çim Gübre Uygulaması-

Sonbahar uygulamaları, tohum çimlenmesini teşvik etmek ve aynı zamanda sonbaharda ortaya çıkan yabancı otlara iyi bakmak için tohumlarla birlikte uygulanır.

Sonunda Kışın Gübre Uygulayın

Kış gübresi uygulaması, soğuk aylarda rengin ve sağlığın korunmasına yardımcı olmanız durumunda olmalıdır.

Şimdi, eğer bir bahçivan iseniz, kendiniz yapın, uygulamaları kendiniz uygulayabilirsiniz.

Ancak, ihtiyaç duyduğunuz gübreleri ve kimyasalları satın aldığınızda ve zamanınızı çarpanda , maliyet aynı olacaktır.

Çoğu insan bunu bilmiyor, ancak kendinizle mücadele ederseniz, yerel CO-OP’niz veya yerel olarak sahip olduğunuz çim ve bahçe dükkanınız gibi iyi bir yerel tedarik şirketi ile çalışmalısınız. İşte bu nedenle, genellikle bu mağazaların büyük kutu mağazalarından daha bilgili bir personeli olacak.

Kendi Çimlerinizi Gübrelemenin Zorlukları

Bununla başa çıkmanın en büyük zorluklarından biri, daha önce ortaya çıkmış yabancı otların püskürtülmesidir.

Profesyonellerin kullandıkları büyük kimyasal tankları var , ancak granül bir ot kullanmanız ve yem yapmanız gerekecek . Bu ürün, otların hala ıslak olduğu halde sabahın erken saatlerinde uygulanmadan, parçacıklar yabancı otların öldürülmesinde etkili olmak için yabani otların yapraklarına yapışmaları gerektiği için çalışmaz.

Diyelim ki yıl boyu yeşil, sağlıklı bir ot bedava çim istiyorum.

Ve onunla yüzleşelim, kim yapmıyor?

İşte mesele, eğer öyleyse, dürüst olmak gerekirse, muhtemelen evde çim bakımı üzerine odaklanan yerel bir çim bakımı uzmanıyla çalışmak en iyisidir .

Aksine, sadece çim gübrelemesi yapan yerel olarak sahip olunan bir şirket aramanızı tavsiye ederim. Çim gübrelemesi ve yabani ot kontrolü kendi disiplini olduğundan, çim biçme yapan bir şirketle çalışmanızı tavsiye etmem.

Hiç şüphe yok ki, biçmek ve gübrelemek için kiraladığınız şirketler genellikle sadece çim püskürtme ve gübrelemeye odaklanan şirketler kadar iyi değil.

İyi bir şirket kiraladığınızda, çimleri en iyi performansta tutmak için gerekli uygulamaları yapacaklardır. Tipik olarak bir comple çim programı yılda 4-6 tembel uygulamalardan oluşur.

 

Kendi gübre programınızı planlamak için gübrelemek veya profesyonelleri işe alırken kendinizi daha iyi bilgilendirmek için bu gübre rehberini kullanın.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.