Kış Aylarında Ağaçlar Sulanır mı?

Ağaçlar kışın kış uykusuna yatıyor olsa da, kış aylarında ağaç kökleri hala biraz büyüyor !

Bu, ağaçların tüm kış boyunca su sağlamanız gerektiği anlamına mı geliyor?

Yeni dikilmiş ağaçların veya kışın ağaçların oluşturulmasının gerekip gerekmediğini öğrenmek için okumaya devam edin. Soğuk bölgelerde  yaşıyorsanız, ağaçların sulanması ile ilgili kurallar, koşullar benzersiz olduğundan biraz farklıdır.

Kışın Yeni Ekilen ve Olgun Ağaçları Sulama Rehberiniz

Yeni dikilen ağaçlar kışın sulanır mı?

Eğer karlı bir sezon olan bir yerde yaşıyorsanız Genellikle,  kışın yeni dikilmiş sulamaya gerek yoktur. Bunun yerine,  ağacınızın kıştan hemen önce yeterli suya sahip olmasını sağlamaktır – genellikle Ekim sonu veya Kasım ayı başlarında . Bu şekilde, ağacınız yer donmadan önce tam olarak ekilir ve ilkbaharın başına kadar tekrar suya ihtiyacınız olmaz.

Ancak, eğer kış havaları çok yumuşak ve yer donmuş değilse, ihtiyaç duyduklarında ağaçlarınızı biraz daha fazla su verebilirsiniz. Evergreens, özellikle kış aylarında susayabilir. Kışın yeşil yapraklarınızın üzerinde kahverengi iğneler görmenizin sebeplerinden biri , bu yüzden onları sulama listesinin en üstüne koyun. Ve zaten hidratlanmış bir ağacı aşırı yüklemeden önce bu kontrolü yapın.

Başka bir istisna olarak Bir kuraklık durumundaysanız ve sıcaklık donma noktasının üzerindeyse, ağaçlarınıza ayda bir veya iki kez derin bir sulama yapmayı da planlamanız gerekir .

Olgun ağaçların da kışın suya ihtiyacı var mı?

Eğer kışınız hafif ise, bir kuraklık içinde olursunuz ya da her daim yeşil renk alırsa, olgun ağaçlarınızın biraz su kullanıp kullanmadığını kontrol edin. Aksi takdirde, muhtemelen iyisin!

“Sıcaklık 40 derecenin üzerine çıktığında, oraya çık ve ağaçlarını sula. En kritikliğinizle başlayın ve zamanın izin verdiği şekilde yolunuza devam edin.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.