Evinizi Satmadan Önce Bahçenize Değer Katın!

Evinizi satışa sunmak için hazırlarken, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istersiniz.

Peyzajınıza bir güzellik vermek, bunu yapmak için harika bir yoldur. Arazinize yatırım yapmak, evinizin değerini yüzde 10 ila 20 oranında artırabilir. Evden satışlar yapıldıktan sonra peyzaj harcamaları tamamen geri alınmaz ve peyzaj düzenlemeleri için harcadığınız miktarı iki katına bile çekmek mümkündür.

En iyi kazancı olan satış öncesi peyzaj projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

EVİNİZİ SATIŞA ÇIKARMAK? İLK ÖNCE BAHÇENİZE DEĞER KATIN

Artık iyi düzenlenmiş bir bahçenin evinizin nihai satış fiyatına binlerce dolarla başa çıkabileceğini biliyorsunuz. Ama en iyi kısmı bile duymadınız: en büyük getiriyi sağlayan küçük şeyler.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ İLE BAHÇENİZE DEĞER KATIN

Veranda veya havuzlar gibi arka bahçe peyzaj iyileştirmelerinde kesinlikle bir wow faktörü vardır. Fakat gerçek şu ki, potansiyel bir alıcının gözünü yakalamak için bahçeniz için güzel bir kuruş harcamak zorunda değilsiniz.

Göre Emlakçılar ® Ulusal Birliği , bakımlı çim ve bakımlı bitki ve ağaçlar gibi mütevazı geliştirmeleri gösterişli bahçe yükseltmeleri daha fazla potansiyel alıcılara hitap. Aynı şekilde, Ulusal Ev İnşaatçıları Birliği, istekli ev sahiplerinin bölgeye özgü bitkilerle dolu az bakım gerektiren manzaraları sevdiğini tespit etti.

BAHÇENİZ İÇİN KATMA DEĞERLİ PEYZAJ FİKİRLERİ,

  • Sahip olduklarınızı artırarak ve birkaç yeni düzenleme ekleyerek peyzaj yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanın.
  • Bölgenize özgü ağaçlar veya çalılar ekleyin. Yerli bitkiler size zaman ve para kazandırır çünkü bölgenizdeki tüm hava elementlerinden kurtulurlar. Üstelik, potansiyel ev sahipleri için çok başarılılar çünkü doğal olmayan bitkilerden daha az bakım gerektiriyorlar.
  • Çimlerinizi parlatın. Sen edebilirsiniz yeşil yukarı çıplak alanlara overseed , çim sulak ve döllenmiş tutmak ve çatal otu gibi çirkin otları kaldırın.
  • Olgun bir ağaç dikme uzmanı yetiştirin. Yapılan çalışmalar, kurulan ağaçların tek başına bir mülkün değerine yüzde 10 ekleyebileceğini gösteriyor . Uygun bir kuru erik ile olgun ağaçlarınız açık evlerinin ilk çıkış zamanı geldiğinde ellerinden gelenin en iyisini yapacak!
  • Bahçenin davetkar görünmesi için basit geliştirmeler yapın. Peyzajınız potansiyel bir alıcının evinize ilk girişidir ve genel izlenimlerini çok iyi yapabilir veya bozabilir. Taştan bir geçit kurmak, renkli çiçek dikmek, yabani otların bahçesinden kurtulmak ve bitki yataklarını malçla doldurmak gibi hızlı projeler harika seçeneklerdir.
  • Eviniz piyasaya çıkmadan önce çok fazla kurşun süreniz varsa, enerjiyi koruyacak ağaç dikmeyi düşünün. Stratejik olarak yerleştirilmiş ağaçlar, enerji faturalarının yüzde 30 oranında düşürülmesine yardımcı olabilir ve bu da potansiyel alıcılar için büyük bir satış noktası olabilir.
Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.