Yaz Sonu Peyzaj Önerileri

Bahçelerinizden uzaklaştıktan sonra, peyzaj mevsimi geç saatlerde kaybedilen zamanı nasıl telafi ediyorsunuz? Ailenin, işin ve yaz ayının zevkinin ön plana çıkmasıyla birlikte, manzaralarına bakmak için en iyi niyetlerinin ortadan kalktığı herkesin ev yönetimi deneyiminde bir zaman geliyor.

Birden, sezonun geç saatlerinde oldu ve siz bakarken kontrolden çıkan bir manzarayla karşı karşıya kaldınız. Yabani otlar ele geçirdi, bahçeniz harcanmış çiçeklerle dolu ve çalılarınız ve ağaçlarınız tüylü ve büyümüş görünüyor. Ve sezonda bunun hakkında bir şey yapmak için çok geç olduğunu mu düşünüyorsun? Sonuçta, aktif peyzaj çalışmaları Eylül ayında bitmiyor mu? Kısa cevap “hayır”

Neyse ki, yaz mevsiminin sonları, peyzaj çalışmalarınızla yetinmek ve sezonun başlarında başaramamış olan toprak bakımı işleriyle uğraşmak için mükemmel bir zamandır. Koşullar daha da kötüleşmeden önce bunları devam ettirebileceğiniz projeleri bir sonraki ilkbahara kadar durdurmanıza gerek yok.

Aslında, bu fırsatı daha başarılı bir Güzel Bahçıvan olarak geliştirmek için bir adım kadar ilerletmek için kullanabilirsiniz. Bu terimle karıştırmayın, bunun anlamı süslü çiçek tarhları oluşturmak ya da bahçecilik işini incelemek değildir. Bu, herhangi bir mevsimde doğanın ne yaptığı ile peyzajınızda ne elde etmek istediğiniz arasındaki ince denge ile ilgilidir. Evinizin etrafında güzel ve restoratif bir manzara yönetme pratiğidir; bu size stres değil zevk ve memnuniyet sunar.

Manzaralar birbirlerini doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen ve etkileyen canlılardan oluşmaktadır. İnce Bahçecilik , bu ilişkileri dikkate alan ve doğal ve sürdürülebilir bir uyum yaratmak için tüm peyzajınızı nasıl daha etkin bir şekilde yönetebileceğiniz bir yaklaşımdır.

İnce Bahçecilik Rehberiniz

Blog kütüphanemiz, İnce Bahçecilik kavramını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak içeriklerle doludur – faydalı bilgiler ve hemen kullanabileceğiniz değerli ipuçları ile dolu makaleler ve videolar.

İşte, sezonun geç saatlerinde kaybedilen zamanınızı nasıl telafi edebileceğiniz ve gelecek yılın başını çekerken peyzajınızın yılın geri kalanında tekrar formda kalmasına yardımcı olacak dahil, bulacağınız bazı İnce Bahçecilik ipuçlarından bir örnek. :

Ot baskısını değerlendirin ve bir profesyonel gibi nasıl otlanacağınızı öğrenin . Çok uzun süre bırakılan yabani otlar tohumlarını çiçek açar ve yayar, bu da yabancı ot durumunuzu kendiliğinden bıraktıkları süre boyunca katlanarak kötüleştirir. Bu sezon yabani otların büyümesi için özellikle aktif bir mevsim olmuştur, bu yüzden etkili bir şekilde yabani otları nasıl kullanacağınızı ve bir Pro , Bölüm 1 ve Bölüm 2 gibi Yabancı Otlarda tohum döngüsünü atlamanız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bitkilerinizi nemlendirin çünkü kökleri yazın sonlarında aktif olarak büyümeye başlar ve yüksek temps mevsiminden sonra susarlar. Islak bir bahar veya yaz yağmurlarıyla kanmayın. Bitkiler hala strese girebilir ve hidrate olmak için sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Eylül, bitkilerinizi kışa hazırlayacak sonbahar mevsiminde su kökeni ve sağlıklı kök gelişimini teşvik etmek için harika bir zamandır. Güz sulamanın yararları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Deadheading yaz ayları için mükemmel bir etkinliktir çünkü çiçeklenme dönemini uzatacak ve gelecek yıl sizin için yabani ot yaratabilecek kendi tohumlarınızı azaltacaktır. Bahçelerin iyi bakımlı ve sevilmiş görünmesini sağlamak için inanılmaz etkili bir araçtır. Tüm başlıkları ve yaz bahçesindeki harcanan çiçeklerin nasıl yönetileceğini öğrenin .

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.