Çıplak köklü ağaçlar nasıl dikilir?

Çıplak köklü ağaçlar nasıl dikilir?

Çıplak kök ağaçlar, manzarayı yakalamak için mükemmel, uygun maliyetli bir yoldur. Ama onları doğru dikmek için, önce ödevini yapman gerekiyor.

Ağacı serin bir yerde saklamak için doğru boyuttaki deliği kazmaktan, çıplak kök ağaç dikimi, eğer her şeyi doğru yaparsak bizi sorgulayabilir. Sonra ağaç beklediğimiz kadar hızlı filizlenmezse, gerçekten endişelenmeye başlarız !

Çıplak kök ağacınız hakkında panik yapmamışsanız, müdahale etmenizin gerekip gerekmediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Çıplak kök bitkilerinin büyümesi ne kadar sürer?

Çıplak kök ağaçlarını diktiğinizde maliyet tasarrufunda ne kazanırsınız, sabırla ödemek zorundasınız!

Çıplak bir kök ağacının yapraklarını ilk defa yıkaması altı hafta kadar sürebilir. Yani, ilkbaharda ekerseniz, yazın ilk büyüme belirtilerini görmeyi beklersiniz.

Çıplak Kök Ağacınızın Yaprak Ayıklamaması veya Büyümemesinin Nedenleri

Nem kaybı

Dehidratasyon çıplak kök ağaçları için büyük bir sorundur. Dikimden önce kökleri ıslatmayı unuttuysanız veya ağacın gerçeğinden sonra yeterince su içmediyseniz, kökler muhtemelen kuru ve hasarlıdır. Şimdi yapabileceğiniz en iyi şey, ağaca haftada bir kez yavaş ve derin bir sulama yapmaktır .

Sert güneş

Güneş ışığı parıltısını gösterdiğinde ağaçlar harika görünür, ama yeni dikilmiş ve kökleri kurmaya çalışırken, sıcak güneş bir aksiliktir! Ağacınızın , üssünün etrafında iki ila dört inçlik bir malç tabakasıyla başa çıkmasına yardım edin . Yine de, bu malçlığı ağacın gövdesine karşı koymadığınızdan emin olun!

Yanlış dikim

Ağaçların kök yayılmalarının iki katı büyüklüğünde bir deliğe dikilmesi gerekir. Kalkıştan bolca alan olmadan, ağaçların yeni kökler yetiştirmesi zor. Dikim deliğinizin biraz dar olduğundan şüpheleniyorsanız, tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Birincisi, ağacın başka bir hamle yapıp yapamayacağını görmek için bir arboristle görüşün .

Çok geç dikim

Çıplak kök ağaçlar çok uzun süre oturamaz, dikilmesini bekler. Onları bir haftaya kadar serin ve gölgeli bir yerde tutabilirsiniz. Ama köklerinin nemli kaldığından emin olmalısın. Çıplak kök ağacınızı doğru şekilde kaydetmediyseniz, ağacın hala aşağıdaki ipuçları ile canlı olup olmadığını kontrol edin.

Çıplak bir kök ağacın canlı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Ne yazık ki, çıplak kök ağaçlar düzgün bir şekilde saklanmadıkları ve dikilmedikleri takdirde oldukça hızlı bir şekilde ölebilirler.

Ağacınız için böyle bir durum olup olmadığını nasıl anlatacağınız.

Ağacınız ekmeden önce küf, küf veya tuhaf bir koku vardı.
Dikmeden önce kökler gevşek, rengi ve hafif idi. İdeal olarak, dolu, ağır ve beyaz olmalılar.
Birden çok kırık dal vardır.
Ağacın üzerine birkaç ince dal çizerseniz, yeşil ve nemli yerine kahverengi ve kuru olurlar.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.