Ağaç ve Fidan Böceklerinden nasıl kurtulurum?

Ağaç ve Fidan Böceklerinden nasıl kurtulurum?

Kabuk böcekleri hakkında hiç olmadığı kadar duydun mu? Eh, haklı olabilirsin!

Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar fazla böcek böceği istilası bulunduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. Ayrıca arka bahçenizde hangi kabuk böceğinin nasıl bulunacağını ve kabuk böcekleri ile nasıl baş edileceğini öğreneceksiniz!

Kabuk Böceği Gerçekler: Kabuk Böceği Kimlik, Hasar ve Tedavi
Sıcaklıklar tarihsel olarak daha yüksek olduğu için, havlama böcekleri kışı geçiriyor. Ayrıca, yağmurun yokluğu ile birleştiğinde ısı, ağaçların şiddetli bir şekilde gerginleşmesine neden oldu.

Kısacası, daha çok böcekler hayatta kalıyor ve stresli ağaçların peşine düşüyor!

Böceklerin sevdiği fidan/ağaç türleri

Pek çok farklı kabuk böcekleri olduğu için, hemen hemen her ağaç türü için dışarıda bir kabuk böceği var gibi görünüyor.

Ancak, öncelikle, kabuk böcekleri sedir, köknar, çam ve ladin ağaçlarına saldırır. Orada arborvitae, selvi, karaağaç, meyve, karaçam ve sekoya ağaçları sonra bazı böcekleri vardır.

Kabuk böceklerinin çoğu stresli, zayıflamış ağaçları tercih eder. Bu yüzden, ağacınızı düzgün bir şekilde, miğde, sulanan, budanmış ve kabuk böceği istilası olasılığını azaltmak için döllenmiş tutun.

Kabuk böcekleri ne yiyor?

Kabuk böcekleri ağacın kabuğunun altında tünelleşince, kambiyum tabakası denilen gövdenin büyüyen kısmına çiğnemeye başlarlar. Gövde, dal ve köklerin her yıl çapta artmasına izin veren yeni hücreler üreten bu katmandır.

Kabuk böcekleri ne tür bir hasar yapar?

Kabuk böcekleri genellikle zayıf ağaçlardan sonra gittiği için, ağaçların istila etmek için çok fazla enerjisi yoktur. Orada bir kez, ağaç kabuklarının su ve besin maddelerini taşıma kabiliyetini keser.

Sonuç olarak, ağaçların iğneleri veya yaprakları yavaş yavaş rengini değiştirecektir. Ağaçların gövdesinde veya dallarında küçük delikler, talaş veya tuğla renkli tüpler de görebilirsiniz.

 

Kabuk böcekleri orada durmuyor. Böcekler doğuya gitti ve şimdi Kuzeydoğu ve Güneydoğu’da sıkıntılara neden oluyor.

Böceklerle  ilgili bana yardım edebilir misinix?

Kabuk böceği her türü genellikle sadece birkaç ağaç türünden sonra gider. Bu yüzden, nasıl bir havlama böceğinin ağacınıza saldırdığını görmenin en kolay yolu, sahip olduğunuz ağacın türünü bulmaktır.

Kabuk böceklerinden nasıl kurtulabilirim? Kabuk böcekleri için tedavi var mı?

Ağacınızı sağlıklı tutarak başlayın. Bu, kuru , düzgün bir şekilde gübrelendiğinde ve düzenli ağaç denetimleri için rezervasyon yaparken sulama anlamına gelir .

Daha sonra, eğer gerekliyse, böcek saldırılarını önlemek için kabuk böceklerini proaktif olarak tedavi etmek isteyebilirsiniz.

Bu noktada, muhtemelen kendi başına düşen ve zarar görmesini önlemek için ağacınızı çıkarmanız gerekir. Ya da şanslıysanız, ölü dalları kaldırabilir ve ağacınızın sağlığını iyileştirebilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.