Bahçenizde güzel görünümlü ağaç kütükleri elde edin

Bahçenizde güzel görünümlü ağaç kütükleri elde edin

Birçokları için bize, çürüme, fırtına hasar, tehlikeli bir yalın ya yaşlılık güçler bizi bir ağaç kaldırmak için bir an gelir. Ve sevilen bir ağacı onurlandırmak için bir mementoya sahip olmaktan memnun olarak , bazen geride kalan göz kamaştırıcı güdük aklımdaki gibi değildir.

Çürümeye yüz tutmuş, hasar görmüş ağaç kütüklerini gözümüzden kaçıyor olsa da dikkatli bakıldığında her yerde bu kütüklerde görme şansınız var.

Bahçenizde kesilmiş, fırtınadan hasar görmüş ve kurumuş büyük bir kök varsa bunu en iyi şekilde değerlendirmek tamamiyle sizin sanatçılığınıza kalmış bir durumdur. Bahçenizde böyle bir kök varsa bunu sökmek oldukça maliyetli ve tehlikeli olabilir. Bunun yerine ağaç kütüğünü değerlendirmek en mantıklısı!

Yapabileceğiniz  yaratıcılık biraz çizgi ve biraz el emeği ile bahçenize bu kütüğü entegre edin. Tarzınızı veya beceri seviyenizi bozmadan, bu eski göz kamaştırıcısını güzel bir şeye dönüştürmeye hazır olun .

Eski ağaç kütükleri oldukça çok yönlü olabilir.Acemi bahçıvandan deneyimli heykeltıraşa kadar, eski bir ağaç kütüğü süslemek isteyen herkes için bir seçenek var.

İşte birkaç favori uygulamalar:

Bir kaba dönüştürün : Merkez ahşap oymak, içini doldurmak ve üst favori yıllıkları veya çok yıllık bitkiler ile üzerini kapatabilirsiniz.

Bir ekici ile kamufle et: Dikdörtgen ya da şarap varil ekici kütük üzerinde yerleştirin , toprak ve taze çiçekler ile doldurun.

Açık bir masaya çevirin: Açık havada ve şık hissediyor musun? Yeri için yanında sandalyeler bir benzersiz açık oturma alanı oluşturun.

Bir oyun masası yap: Bu fikri bir kontrol tahtası ya da satranç tahtası üstüne boyayarak bir adım daha atın !

Ahşabı eşsiz bir şeye böl:  Sanat ustasıysanız heykel yapın ya da basit tutun ve isminizle küçük bir işaret oluşturun .

Bir ağaç kütüğü saklamak için bitki ekleyebilir miyim?

Onu kaplamak için bitki tırmanıcıları yani sarmaşıkları kullanın. Tırmanma ortancası, tatlı bezelye, Virginia c reeper, Carolina jessamine veya akasma güzel seçeneklerdir.
Saklamak için uzun boylu bitkileri kullanın . Lavanta, kırmızı barbun köpeği , Süleyman’ın mührünü ya da bigroot sardunyasını deneyin .
Çevresinde bir dizi çalı dikin . Ortancaları veya açelyalar gibi o artık ağaç köklerinin etrafında yetecek kadar sert olan çalılara bakın .

 

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

1 Yorum

  1. Bahçedeki kütükleri adam edebilmenin güzel yollarından bahsetmişsiniz. Teşekkürler enfidan :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.