Ağaçlar ne kadar sulanır?

Denge, hayatınızın her alanında önemlidir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ağaç bakımı içerir!

Ağaçlarınızı güçlü ve sağlıklı tutmak için doğru miktarı sulamak çok önemlidir. Çok fazla su veya çok az su, Her iki sulama da zararlı olabilir.

Yapraklar kenarlarında kahverengi ise ve sarkık veya solmuşsa, ağacınız yeterince su almaz. Öte yandan, kolayca kırılan yeşil yapraklar aşırı sulandığınız anlamına gelebilir.

Ağacınızın ihtiyaç duyduğu su miktarı kaç yaşında olduğuna bağlı olarak değişir, bu nedenle mükemmel miktarı bilmenizi sağlar. Tüm ağaçlarınızın dengesini nasıl koruyacağınızı öğrenmek için aşağıyı okuyun!

Genç Ağaçlar ne kadar sulanmalı?

 

Genç ağaçların ilk 1-2 yıl daha fazla özen ve dikkat göstermeleri gerekir . Bu süre zarfında, ağaçlar köklerini büyütmeye odaklanır, bu nedenle yer üstünde büyümenin çok az üstünde göreceksiniz. Büyü yeraltında gerçekleşiyor!

Ağaca yeteri kadar su sağlayarak, kök ve yaprak gelişimini teşvik ederken güçlü ve önemli köklerin büyümesine yardımcı olursunuz.

Kapak tarafında, yeni ekilen ağacınızı yeterince sulamıyorsanız, ağacınız çok az kök geliştirir.

Yeni ağacınızı başarıya hazırlamak için haftada 80litre su verin. Bunu yapmanın en kolay yolu, 20 litrelik bir kepçeyi damlama bölgesi üzerine, kanopinin ördüğü toprak kısmına dört kez dökmektir.

Aksi takdirde, bir fıskiye veya hortumu 30 dakikadan 2 saate kadar herhangi bir yerde bırakın. Tam olarak ne kadar süre belirlemek için, ağacın altına boş bir çorba tenekesi yerleştirin. İki inç su ile doldurmanın ne kadar süreceği zaman, sonradan o kadar uzun süre su.

Yaşlı Ağaçlar ne kadar sulanmalı?

Olgun bir ağacın kökleri yayılmış durumda, bu yüzden fazla dikkat gerektirmiyor! Olgun ağaçları ayda 1-2 kez sulamayı planlayın.

Dayanarak Bölgenizdeki yağmur ve ısı seviyeleri miktarına, bu değişebilir. Ve, kuraklık olduğunda su sık sık sulanmak her zaman akıllıdır .

Ağacınızın suya ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için uzun bir tornavidayı kirin içine sokun.

Uygun miktarda su aldığından emin olarak ağacı daha az sulamak için derin kök sulamayı deneyin !

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.