Bahçenizdeki Kenelerden Kurtulun!

Bahçenizdeki Kenelerden Kurtulun!

Kene kaynaklı hastalıkların son 12 yılda üç kattan fazla olduğunu biliyor muydunuz ? Her yıl, bir yıl öncesine göre daha fazla kene vakası var!  Bundan dolayı, her zamankinden daha dikkatli olmalıyız.

Dışarıda en çok vakit geçirdiğiniz yer burası, bu yüzden kötü böcekleri uzak tutmak için elinizden gelenin en iyisinin yapılması gerekiyor.

Keneler En Aktif olduklarında, Nerede Yaşarlar ve Onlardan Nasıl Kurtulurlar?

Donmadığı sürece dışarıda olabilirler. Bazıları sabah saatlerinde daha aktif, bazıları da alacakaranlıkta. Ama eğer etrafta olursanız, onlar da şanslarıdır. Her zaman bir sonraki ev sahibini arıyorlar, günün saati ne olursa olsun.

Keneler aktif olduğunda ne zaman ölürler?

İlkbaharda ve sonbahar başında en aktifler. İlkbaharın sonlarında ve yaz başlarında olgunlaşmamış keneler ortaya çıkar. Bu aşamada, sadece bir haşhaş tohumu büyüklüğündeler ki bu onları kaçırmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, çoğu insanın bu aşamada ısırıklardan etkilendiğini söylüyor .

Ayrıca, bunu al. Duymuş olabileceğinizin aksine, don aslında keneleri öldürmez, ama onları daha az aktif yapar.

Keneler dışarıda nerede yaşıyorlar? Çam ağaçlarında mı yaşıyorlar?

Yüksek çimler üzerinde asılı kalmayı severler ve her şeyden daha fazla çalı bırakırlar! Çimlerimiz ve bahçelerimizde, taş duvarların kenarlarına veya yerdeki çalılar veya çalılar gibi gölgeli, nemli noktalara doğru çekilirler.

Genellikle ağaçlarda yaşamazlar. Yine de, bir kuş üzerinde uzun bir ağaca tırmanmak mümkün olabilir. Çoğunlukla, düşük kalıyorlar ve neredeyse hiç göğüs seviyesinden daha yüksek olmayacaklar.

Kenelerin sevdikleri ortamlar

Sevdikleri yerleri al. Rutubetli ve nemli alanları tercih ederler ve dehidrasyona karşı aşırı derecede hassastırlar. Yani, bir ISA sertifikalı arborist® var ağaçlarınızı ve çalıları prune . Doğru yapıldığında, ışık ve hava sirkülasyonunu artırarak bu özelliklerin nemini azaltır.
Bir sınır ekleyin. Keneler, çorak, güneşli alanları geçmekten hoşlanmaz. Yani, mülkünüzün çevresine dört ila altı metre genişliğinde bir malç sınırı koyun.

Fırça yığınlarından veya birçok yeşil çöpün bulunduğu alanlardan kurtulun. Bahçenizin diğer aşırı büyümüş alanlarını görürseniz, bunları da kesin. Ayrıca, yakacak odun yığınlarını çevre bölgelerinde tutun.

Geyiklerde keneleri bahçenize taşıyabilir.Geyik ve diğer hayvanları bahçenizden uzak tutmak için pratik bir çit gibi bir fiziksel bariyer ekleyin. Geyik itici sprey , evinizin etrafındaki dikimlere de uygulanabilir, ancak geyik uzak tutmak için tamamen güvenilmez.

Kuşları uzak tutun. Kuşlar da Keneleri bahçenize taşıyabilir. Kuş besleyicileri ve kuş banyolarını, sizin ve ailenizin avluda toplandığı bölgelerden uzaklaştırmak akıllıcadır.

 

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.