Yeni dikilen fidanların bakımı nasıl yapılır?

Araştırmanızı , mükemmel ağaç için mükemmel bir dikim yeri bulmak için yaptınız .

Kısa süre sonra kazmaya başladınız (ama elbette çok derin değil ), yeni ağacınızı diktiniz ve dik tutmak için toprakla çukura doldurdunuz. Yine de orada durmadın. Etrafını salladın ve bol suyla doldurdun.

O zamandan beri, önümüzdeki yıllar boyunca fayda sağlayacak güzel ağacı hayranlıkla izliyorsunuz .

Peki şimdi ne? Aşağıda yeni dikilen ağaçların bakımı için gereken tüm ipuçlarını bulun.

Yeni dikilen fidan nasıl sulanır?

Yeni dikilen fidanlar yeni ortamları nedeniyle stres altındadır, bu yüzden ekstra sevgi ve bakıma ihtiyaçları olacaktır! Ağaçlarınızın köklerine nem ve oksijen getirmek için doğru sulama şarttır.

İlk iki hafta boyunca, her gün derinden genç fidanları sulayın. Ardından, ilk yıl için haftada bir kez yeni bir ağaç sulayın; Sulamadan önce yağmura da dikkat ettiğinizden emin olun.

 

Tabii ki, sıcak ve kurak dönemlerde, daha sık su.

Malç Kullanmalımıyım?

Malç, yeni ağaçların nemi korumak, toprak sıcaklığını kontrol etmek ve yabani otları uzaklaştırmak için ihtiyaç duyduğu şeydir.

Gerçi çok fazla malç yığmaktan kaçınmak istersiniz . Volkan malçlaması olarak bilinen bu, mantarları, zararlıları ve hastalıkları çekebilecek serin ve nemli bir ortam yaratır. Bu faktörlerin tümü yeni ağacınızı vurgulamaktadır.

Bunun yerine, ağaçlarınızı doğru şekilde malçlayın! Ağaçlar için en iyi malç seçerek başlayın … organik malç.

Daha sonra, ağacın yaprakları yetişen bölgeye kadar ağacın damlama bölgesi etrafına 2 ila 4 inç malç sürün. Uygun hava sirkülasyonu sağlamak için malçı ağaç gövdesinden 1 ila 2 inç çekmek için bir tırmık kullanın.

Yeni Fidanlar Budanır mı?

Dikim sırasındaki küçük dal hatalarını düzeltmek önemlidir, ancak en az bir yıl boyunca budama genç ağaçları durdurun .

Büyüme mevsiminin ortasındaki önemli ölçüde ağaçların kesilmesi, gelecek yıl büyüme potansiyellerini sınırlayabilir.

Yeni Dikilen fidanlarda gübreleme nasıl olur?

Gübre, yeni ekilen ağaçlarda bile, herhangi bir zamanda uygulanabilir. Bu şekilde, genellikle bahçemizin topraklarında bulunmayan besinleri doldurursunuz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.