Ortamınızı Isıtacak Kış Çiçekleri

Ortamınızı Isıtacak Kış Çiçekleri

Kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha fazla görünür olan kış çiçekleri, mevsim dönemlerinin aslında ne denli güzel olduğunu görme fırsatı sunuyor. Renkli, canlı ve dolgun yapıdaki kış çiçekleri ile sevdiklerinize mükemmel sürprizler yapabilirsiniz. Peki, kış çiçekleri nelerdir? İşte başlıca kış çiçekleri:

Kasımpatı

Çok yıllık ve otsu tarzda bir bitki olan kasımpatı, renkli yapısıyla birlikte görenleri adeta büyülüyor. Üstelik bakımı açısından da kişiye kolaylık sunan çiçek, -30 derece soğukluğa dayanıklı olmasıyla biliniyor. Yani kış aylarında evinizin balkonunda rahatlıkla kasımpatı bakabilirsiniz.

Kardelen 

Kış denilince akla ilk gelen çiçeklerden kardelen, özellikle karın altından çıkan yapısıyla büyüleyici bir görüntü oluşturuyor. Kara inat çiçek açabilen bitki, böylelikle geniş çaplı bir üne kavuşmuştur. Eğer bu bitkiyi evinizde bakmak istiyorsanız ortam sıcaklığının 12 derecenin altına inmemesine özen gösterin.

Nergis

Beyaz ve sarı renklerinin mükemmel uyumunu gözler önüne seren nergis, kış çiçekleri arasında yer alıyor. 3 – 4 günde bir sulama ile mükemmel bir şekilde açabilen çiçek, evinizde dahi rahatlıkla bakabileceğiniz bir tür olarak nitelendirilebilir.

Şebboy

Genellikle diğer kış çiçekleri kadar üne kavuşamayan şebboy, aslına bakılırsa hem kolay bakımı hem de mükemmel görüntüsü ile vazgeçilmez kış çiçekleri arasında yer alıyor. 1 gün dinlendirilmiş su ile bakımını yapabileceğiniz çiçek, 10 dereceye kadar ısı istemektedir.

Çuha Çiçeği

Neredeyse her renkte görülebilen çuha çiçeği, soğuk kış aylarına inat rengarenk bir görüntünün oluşmasını sağlıyor. 14 – 15 derece ideal sıcaklık değerlerine sahip olan çiçek, ev ortamında kolayca bakılabiliyor.

Açelya

Ülkemizde oldukça sevileni bulunan açelya, -35 dereceye kadar dayanıklılık gösterebiliyor. Ani hava değişimlerinden çabuk etkilenebilen çiçeğin bu özelliğine bir şekilde dikkat edilmesi gerektiği söylenebilir.

Kış Sümbülü

Ortalama olarak 30 – 40 cm uzama gösterebilen kış sümbülü, pembe ve beyaz gibi renklerde açıyor. Kış ayları içerisinde açan yapısı ile soğuk günleri adeta sıcacık zamanlara dönüştüren çiçek, ilgi isteyen bir türdendir.

Karanfil

Çok yıllık bitki türleri arasında yer alan karanfil, -17 ile -40 derece arasında değişen bir dayanıklılığa sahiptir. Toprağı kupkuru olduğu takdirde derhal su isteyen çiçek, oldukça güzel bir kokuya sahip olmasıyla biliniyor.

Orkide

Rengi ve yapısıyla oldukça sevilen orkide, aşırı sıcak, kuru ve havasız ortamları sevmiyor. Oldukça narin bir bitki olarak bilinen orkide için titiz bir bakım süreci gerektiği söylenebilir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.