Fidanları Kışa Hazırlarken Yapılan En Büyük Hatalar

Hiç ağacınızı çok fazla sulamak ya da fazla gübre ve biraz fazla ağır kazık, suçlu oldunuz mu? Emin olun, yalnız değilsiniz!

Bunlar, sonunda bize tesislerimizi nasıl uygun bir şekilde koruyacağımızı öğreten yaygın hatalar. Ama elbette, ağacınızın mümkün olduğu kadar sağlıklı kalması için hata yapmamak en iyisidir.

Bu da bizi aşağıdaki listeye getiriyor: ortak kış ağacı bakım hatalarından kaçınmak. Kış ağacı koruması için bu kullanışlı yapılacaklar ve dos listesi ile zaman kazanın ve ağacınızı koruyun.

AĞAÇLARINIZI VE ÇALILARINIZI YANLIŞ SARMA

Bazı ağaçlar ve çalılar da bizim gibi kışın toplanmalı. Ancak onları doğru şekilde sarmak için ne tür bir bitkiye sahip olduğunuzu ve hangi ambalaj malzemesinin ihtiyaçlarını karşılayacağını bilmeniz gerekir. Yaprak dökmeyen ağaçlardan akça ağaçlara kadar ağaçları kış korumasına sarmanın en iyi yolu .

AĞAÇ BUDAMA ATLAMA

Hareketsiz mevsim, ağaçların büyümesini yavaşlatan kışın birkaç ayı AKA, budamak için uygun bir zamandır. Bir kış mevsiminin dışına çıkmak, yeni bahar büyümesine engel olan kırılmış veya sağlıksız dalları olan ağaçları bırakabilir. Ve daha kötüsü, daha sıcak bir mevsimde budama seçilmesi hastalığın yayılmasını teşvik edebilir .

UYUYAN BUDAMA NEDEN ÖNEMLİ?

Uyuyan mevsimde budama sizin için iyi, arboristiniz için iyi ve ağaçınız için harika bir zamandır.

BÖCEK ÖNLEME YAĞLARININ UYGULANMAMASI

Kışın böceklerin önlenmesi için zaman ayırmazsanız, ağacınızı korkunç, haşere dolu bir bahar riskine sokabilirsiniz.

KIŞLAYAN BÖCEKLER

Tıpkı ağaçlar kış mevsiminde uyumaya devam ederken, böcekler soğuk kış mevsiminden ve kış avcılarından kaçınmak için kendi kış uykusundan geçer, kendilerini uzaklaşır.

İstenmeyen, bu böcekler kendilerini evde ağaçlarımızın çatlaklarında ve çatlaklarında yaparlar. Sonra ilkbaharda, zararlarını vermek için doğru yerdeler. Örneğin, ölçek böcekleri gibi zararlılar kışın gençken ağaçlarda kamp yaparlar, daha sonra ilkbahar ve yaz aylarında yaprak ve odunla beslenirler.

AĞAÇLAR İÇİN UYUYAN YAĞ SPREYİ

Uyuyan yağlar, kışlayan böceklerin ağaçlarından kurtulmaya yardımcı olur. Uyuyan yağ spreyi böcekleri kaplar ve esasen onları boğar ve gelecekteki istilayı engeller. İşte kıştan önce atıl yağın etkili bir şekilde nasıl uygulanacağı.

KONTEYNER TESİSLERİNİN DÜZGÜN OLARAK DEPOLANMAMASI

Sundurmanızda ya da bahçede güzel oturan saksı bitkileri soğuk kış havalarına iyi yanıt vermez. Konteyner bitkilerini kışın uzak tutmadığınız zaman, kuru rüzgarlara ve donma sıcaklıklarına maruz kalırlar.

KIŞIN SAKSI BİTKİLERİ NASIL KORUNUR?

Konteyner bitkilerinizi kışın kurumaya (veya donmaya!) Bırakmayın.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.