Peyzaj çalışmaları örnekleri

Peyzaj çalışma örnekleri denildiği zaman, ilk olarak doğallıktan uzaklaşmamak gerek. Yani doğa ile iç içe olmak ilk kural. Çok fazla yapay olursa doğallık o kadar bozulur. Bu bakımdan günümüzde bahçe çalışmalarında doğal bir havanın katılması gerekiyor.

Peyzaj Çalışma Örnekleri

Peyzaj ile bahçe düzenleme konusunda asıl konu düzenlemenin yapılacağı yerin hem fiziki hemde genel özelliklerini bilmek oluyor. Çünkü toprağını ve tarihini bilmeniz daha heyecanlı ve güzel çalışmalar sergilemenizi destekleyecektir.

Sizlerinde yukarıda görebileceği gibi, çok güzel peyzaj örneklerini yukarıda bir araya getirdim. Kendinize ait bir bahçeyi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Ben yukarıda 4 tane fotoğraf ekledim. Binden fazlada ekleyebilirdim. Ama asıl konu sizin hayal gücünüz olmalı. Siz fotoğraftan ilham alırsınız ama kendi fikrinizi ortaya dökmelisiniz.

Doğallıktan uzaklaşmayın!

Peyzaj çalışmalarında doğal olarak yetişen bitkilerden faydalanın, asla yapay bir bitki kullanmayın. Size bir sır daha vereyim o zaman, bahçe düzenleme işlemlerinde, birçok çeşitte hayvan kullanmanız ve bir köşede hayvanlara yer vermeniz, sizin doğallığınızı 3-5 adım daha öteye taşıyacaktır. Hem evcil hayvan hemde horoz, ördek ve tavuk gibi hayvanları da besleyebilirsiniz. Böylelikle kendinizi tam bir doğada hissedeceksiniz. Son olarak doğal bir görünüm istiyorsanız eğer, mutlaka doğal bahçe taşlarını ve hazır çim ile papatyaları hatta lale gibi çiçekleri kullanmanızda fayda olacaktır.

Unutmayın: fotoğraflar size ilham verir, ama fikri siz dökersiniz!

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.