Altuni Taflan Bakımı: Bahçede Büyüyen Altın Çalılar

Büyüyen Altuni Taflan ( Euonymous ) çalılar ( Euonymus japonicus ‘Aureo-marginatus’) bahçenize renk ve doku getirir. Bu herdem yeşil, parlak altın sarısı ile geniş bir şekilde kesilmiş orman yeşili yeşillik sunar, bu da çalıları parlak çit veya vurgu bitkileri için ideal hale getirir. Altuni Taflan ( Euonymous ) bakımının ne kadar kolay olabileceğini öğrenirseniz, Altuni Taflan ( Euonymous ) çalılar yetiştirmeye başlamak için cazip bir neden bulacaksınız.

Altuni Taflan ( Euonymous ) tam güneşte yetişirse, oval şekilli çok yoğun bir çalı görünümünü alır.. Kalın yapraklar, bir mahremiyet ve hatta sağlam bir çit için idealdir. Çalılar bahçede gerçekten çarpıcı. Göz kapakları, dokunuştan kösele ve üç inç uzunluğunda büyür. Cesurca rengârenk yeşillik burada yıldız. Yaprakların çoğu düğün çiçeği sarısı ile bolca sıçrayan zümrüt yeşili. Ancak, zaman zaman, tüm yaprakların katı sarı olduğu dallar alırsınız.

Gösterişli çiçekler beklemeyin. Yeşilimsi beyaz çiçekler ilkbaharda görülür, ancak onları fark etmeyebilirsiniz. Onlar göze çarpmıyor.

Altuni Taflan ( Euonymous ) çalılar 10 feet yüksekliğinde ve 6 feet genişliğinde büyüyebilir. Yalnız biri bahçenizde çarpıcı bir açıklama yapabilir. Bununla birlikte, bu yaprak dökmeyen bitkilerin yoğun yaprakları, budama ve hatta kesmeye kolayca uyum sağlar, bu nedenle genellikle çit olarak kullanılırlar . Altuni Taflan ( Euonymous ) Çalılar Nasıl Büyür Altuni Taflan ( Euonymous ) çalıları nasıl yetiştireceğinizi merak ediyorsanız, çok zor değil. Onları güneşli bir yere dikmeniz, haftalık sulama sağlamanız ve yıllık olarak gübrelemeniz gerekir.

Altuni Taflan ( Euonymous ) çalılar yetiştirmeye başladığınızda, nemli, verimli, iyi drene edilmiş topraklara sahip bir yer seçmek için en iyisini yapacaksınız. Ancak, iyi drene olduğu sürece toprak türünüz hakkında fazla endişelenmeyin. Çalılar toleranslıdır ve neredeyse her türlü toprağı kabul eder. Altuni Taflan ( Euonymous ) Çalıların Bakımı Euonymous çalılar yüksek bakım gerektirmez. Ancak, Altuni Taflan ( Euonymous ) çalıların bakımı, ekildikleri yıl için daha fazla çaba gerektirir. Kök sistemi kurulana kadar haftada iki kez düzenli suya ihtiyaç duyacaklardır. Bundan sonra, haftalık sulama genellikle yeterlidir.

Erken ilkbaharda dengeli bir gübre sağlayın. Kökleri yakmamak için etikette önerilenden biraz daha düşük bir doz kullanın. Gerekirse, sonbahar ortasında tekrarlayın. Altuni Taflan ( Euonymous ) bakım, bir çit dikilmiş veya yıllık bahçenizin düzgün ve düzenli görünmesini istiyorsanız yıllık budama içerir. Kendi cihazlarına bırakıldığında, onlar için bir kenara koyduğunuz alanı aşabilirler.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.