Çit Şeklinde Kullanılan Bitkiler Hangileridir?

Çit Şeklinde Kullanılan Bitkiler Hangileridir?

Özellikle müstakil evler, bahçe evleri için gerekli olan çitler evin sınırlarını belirlerken oldukça güzel bir görünüm de vermektedir. Çit kullanımı sadece duvar, tahta gibi malzemeler ile yapılmadığı gibi bitkiler ile yapılan çitler daha güzel ve daha sıcak bir hava katmaktadır. Özellikle yaz ayların da bahçenizde yapacağınız güzel bir keyif için çit şeklinde kullanılan bitkiler daha sağlıklı ve daha güzel bir görsellik sunar. Dış dünya ile aranıza bir set çekmek için çit şeklinde kullanılan bitkiler hangileridir konusunu araştırarak kendinize güzel bir sınır çizebilirsiniz.

Çit Elde Edilen Bitkiler

Bambu: Çit şeklinde kullanılmak istenilen bitkiler arasında ilk sırada bambu gelmekte olup, hızlı ve seri şekilde büyüyen bir bitkidir. Tek köke sahip olan bambu bitkisi, sık ve düzgün şekilde dikilmesi durumunda çit şeklinde büyümektedir. Bu bitki aynı zaman da düşük sıcaklığa ve susuzluğa dayanabilmektedir.

Şimşir

Bakım açısından kolay ve 4 mevsimde de yeşil olan şimşir bitkisi çit olarak kullanılabilen ideal bitkiler arasında yer almaktadır. Bu bitkiyi yeterli boyuta ulaşması halinde budayarak dilediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Ligüstrüm – Japon Kurtbağrı

Dayanıklılığı ile uzun süreli kullanabileceğiniz bu bitki aslında sabır istemektedir. Çünkü Japon kurtbağrı oldukça uzun sürede büyümektedir.

Alev Çalısı

Çitlerde sadece yeşil görünüm istemeyen ve biraz renkli ve şirin görünüm isteyen kişiler için yeşilin üzerinde yer alacak olan kırmızılar oldukça şık ve ilgi çekici çitlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Kartopu

Leylandi

Mazı

Taflan

 

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.