Soğuğa Dayanıklı Çit Bitkileri

Bu yazımızda soğuğa dayanıklı çit bitkilerinden bahsedeceğiz. Bahçenizde çit bitkilerinin kış aylarında bile görüntüsünü kaybetmesini istemiyorsanız aşağıda olan bitki türlerini tercih edebilirsiniz.

Japon Kurbağrı

Japon kurbağrı, meyvesini fazlasıyla veren ve dayanıklılığıyla bilinen bir bitki türüdür. Sabır isteyen bu bitki türü, yavaş büyümesi ile bilinir. Asit, tuzlu ve kireçli topraklarda yetişen bu tür, uzun yıllar kullanılabilir.

Şimşir

Kış aylarında da yeşil olan bu bitki türü, çitleri için sık olarak tercih edilir. Bakımı Japon kurbağrı gibi zor değildir ve yeterli büyüklüğe ulaştıktan sonra istediğiniz gibi budayabilirsiniz.

Alev Ağacı

Küçüklüğümüzde bahçelerde sık olarak gördüğümüz ve kendi aramızda adını küçük domates koyduğumuz bu çit türü, kış aylarında da kendisini korumaktadır. Günbatımı tonları ve kırmızı yaprakları kış aylarında bile dökülmediği için yıl boyu sizlere koruma sağlayacaktır.

Mazı

Güzel kokusuyla bilinen çit bitkisi, güçlü kökleri sayesinde toprağı kavrar ve toprağı korur. Kış aylarında bile yeşilliğini kaybetmeyen mazı, bakımı iyi olduğu sürece boyu metrelerce uzar. Soğuk havaya dayanıklı çit bitkisi arıyorsanız mazıyı tercih edebilirsiniz.

Bambu

Hızlı büyüyen bu bitki düşük sıcaklığa ve susuzluğa dayanıklı olmasıyla bilinir. Tek köklü bambular doğru bir şekilde yetiştirildiğinde çit görünümü bakımında güzel bir görüntü sağlar. Kış aylarında soğuğa karşı çit bitkisi arıyorsanız bambu türünü yetiştirebilirsiniz.

Sizlerin de fidan ve fidan ekimi hakkında peyzaj ve bahçe tasarımları ile ilgili merak ettiğiniz sorular vatsa aşağıdan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Siz hangi bölge iklimindesiniz? Hangi çit bitkilerini kullanıyorsunuz?

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.