Bahçenize Zarar Vermeden Yabani Otları Nasıl öldürürsünüz?

Agresif yabani otlar bahçenizi saracak – ancak siz değerli bitkilere zarar vermeden bu otlarla başa çıkabilirsiniz.

Bahçenizdeki o yabani otların gitmesi gerektiğini düşünüyorsunuz. Arzu ettiğiniz bitkilerden suyu ve besinleri çalıyorlar ve birçoğu raventten güllere kadar her şeyi geçene kadar yayılabiliyor olması oldukça can sıkıcı.

Onları doğrayabilir ya da söküp çıkarabilirsiniz, ancak bu her zaman onları ortadan kaldırmaz. Birkaç gün içinde çimlenen bazı tohumlar – ya da yıllarca yoldan aşağıya düşer. Derin kökleri veya büyük kök sistemleri olan yabani otlar kırılabilir ve yerde kalan saplardan, kızaklardan veya küçük parçalardan yeniden çıkabilir.

Neyse ki, her şeyi toprağa yazma zihniyetiyle yabani otların peşinden gitmek zorunda değilsiniz. Çiçeklerinizi ve sebzelerinizi korurken onları kovmanıza yardımcı olacak ipuçlarımız var.

Yabani Otları temizlemek için Bazı ip uçları

Gelecekte yapılacak işlere daha az sahip olacaksınız, yabani otlara kalktıklarında saldırırsanız. Genç yabani otların küçük kökleri vardır, bu da bitkilerin çekilmesini kolaylaştırır ve tüm bitkiye ulaşma şansınızı arttırır. Ayrıca yağmurdan hemen sonra yabani otları temizlemek daha kolaydır, ancak toprağın ezilmemesi için bahçenizde dolaşmaktan kaçının

Kendi Doğal Ot Katilini Yapın

Zahmetli bahçeleri mücadele etmenin sürdürülebilir bir yoludur.

Alanların en iyilerinde bile, yabani otlar büyüyecek. Davet edici topraklar sağladınız ve güneş en karanlık yerde bile parlıyor. İstenmeyen ziyaretçilere karşı iyi bir mücadele veriyorsanız, güverteleri temizlemek için kimyasal seçenek sıkıntısı yoktur, ancak birçoğu “daha ​​çevreci” yaşama doğru uzun süredir devam eden bir eğilimin tadını çıkardığımız için ticari ot öldürücülere alternatifler aramaktadır.

Yabancı otları elle çekmek her zaman en güvenilir çözümdür, ancak herbisitlerin pratik seçenek olabileceği zamanlar olduğunu kabul ediyorum. Küçük salgınlar veya çevre yabani otlar için olsa da, sentetik kimyasalların kullanımı dışında bir cevap aramayı tercih ederim. Neyse ki, kilerden elde edilen malzemeleri kullanarak ucuz ve kolay bir doğal alternatif işi halledecektir. Bir noktaya.

Herbisitlere doğal bir alternatif ararken, bir sirke, tuz ve sıvı bulaşık deterjanı kokteyli, yabani otları hızlı bir şekilde öldürmek için gereken tüm bileşenlere sahiptir. Sirke içindeki asetik asit ve tuz, yabani otlardan nem çekmede çok iyidir. Bulaşık sabunu, yabani ot öldürücü karışımın bitki tarafından absorbe edilmek yerine yapraklar üzerine boncuklanmasına neden olabilecek yüzey gerilimini azaltan bir ajan olan bir yüzey aktif madde olarak işlev görür. Sıcak ve güneşli bir günde, bu ev yapımı spreyin sonuçları, yabani otların kahverengileşmesi ve solmasıyla birkaç saat içinde açık olacaktır.

Yabancı otlara ve mevsime bağlı olarak, sonuçlar hızlı ve etkili olabilir. Ancak olumsuz taraflar var. Bazı kimyasal çözümlerin aksine, bu formül kök sistemine girecek şekilde oluşturulmamıştır, yani yabani otları uzak tutmak için muhtemelen birden fazla işlem yapılması gerekecektir. Ek olarak, hızlı bir düzeltme ararken güneş ışığı büyük bir fark yaratır ve çoğu ev sirkesinde% 5 asetik asit sert yabani otlara karşı beklentilerin gerisinde kalabilir.

Bu doğal yabani ot öldürücü hafif yabani ot ayıklaması için mükemmeldir, ancak bahçeye yatma söz konusu olduğunda eldivenlerinizi henüz atmayın. Çekmeye devam et.

Doğal Ot Yok edicileri

  • 1 galon beyaz sirke
  • 1 su bardağı tuz
  • 1 yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı

Malzemeleri bir sprey şişesinde bir araya getirin ve en iyi sonuçları elde etmek için yabani otları günün en güneşli saatlerinde yok edin.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.