Baharda Ağaçlar Ne Zaman Sulanır?

Ağaçlar ilkbaharda büyümeye zamanının geldiğini nasıl bilir?

Ağaçlarınızın tomurcuk kırdığı zaman çoğunlukla bu Doğaya bağlıdır. Ağaçlar, sıcaklık yavaş yavaş yükseldiğinde ve  daha uzun geceler daha fazla güneş ışığına maruz kaldığında “uyanma” zamanının geldiğini gösterir. Ancak, uygun bahar ağacı bakımı aynı zamanda büyüme sürecini de destekler.

 

Su, yeni yapraklar ve çiçekler kurmaya çalıştıkları için ağaçlar için inanılmaz derecede önemlidir. Ağaçları ilkbaharda doğru zamanda suladığınızda, sağlıklı bir büyüme mevsimi geçirdiklerinden emin olursunuz. Peki, ilkbaharda ağaçlarınızı sulamak için en uygun zaman nedir?

BAHARDA AĞAÇLARI SULAMAYA BAŞLAYIN…

Ağaçlar yaprak çıkmadan önce suya ihtiyaç duyarlar . Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, bu tarih Mart ayının ortasından Mayıs ayının başlarına kadar her yere düşebilir. Tamamlayıcı sulama sadece hava son derece kuruysa gereklidir. Toprak, son yağmurlardan veya kar erimesinden dört ila altı cm derinliğinde nemli hissediyorsa, iyi olmalısınız. Toprak tozlu kuru ise, aşağıdaki yönergeleri izleyin:

Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, ağaçların sulanması için en uygun zaman geç kış ile erken ilkbahar arasındadır. Ağaçlarınızı  nemlendirin, ancak sıcaklıklar yeni büyümeyi sağlayacak kadar ısınmadan önce. Toprak bölgenizde donmazsa, günler daha ılıklaşmaya başlar başlamaz ağaçlarınızı sulamaya başlayın.

Biraz gecikerseniz endişelenmeyin! Fakat yaprakları ve çiçekleri tam olarak büyümeden önce ağaçlarınızı sulamaya başlamalısınız.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.