Boylu mazı fiyatları

Bugün sizlere boylu mazi fiyatları hakkında bazı açıklamalarda bulunacağız. Sizlerinde bildiği gibi mazi fiyatları konusunda maziler çok fazla tercih ediliyor. Fiyatlara değinmeden önce ilk olarak maziler hakkında kısaca bir bilgi verelim.

Boylu maziler genel anlamda birçok peyzaj ve bahçe tasarımı yapılan alanlarda ilk tercih olabiliyor. Leylandilerden sonra ilk akla gelen mazilerin fiyatları ve kullanım alanları oluyor. Bizlerde bugün bu cevapsız sorularına cevap olmak adına bazı bilgileri sizlere aktaracağız. İlk olarak mazi nedir bunu bir bilelim.

Mazi

Maziler genelde peyzaj ve bahçe alanlarında kullanılan bir çit bitkisidir. Güçlü kökleri ve dayanıklı olmasından dolayı her yıl yeşil kalabilen ve güzel bir görünüm sunmasıyla beraber, tercih sebebi olabiliyor. Özellikle isteğe göre budanabilir olması resmen bir duvar örmenize olanak sağlıyor. Çok fazla suya ve bakımagereksinim duymaması ise sizlerin daha fazla tercih etmesini gerektiriyor. Boylu maziler, genelde uzun duvar örmek isteyenler için güzel bir budama sonucu elde edilen görüntüyle buluşuyor.

Boylu mazi fiyatları nedir?

Boylu mazi fiyatlarına baktığımız zaman ise, hem internet üzerinde hemde fidancılarda ortalama bir fiyatı pek yakalayamadık desek yeridir. Çünkü birçok kampanya düzenleniyor ve hemen bitiyor. Arkasından normal fiyatlar geliyor, diğer yerlerde hemen kampanya başlıyor derken, satıcılardan ortalama bir fiyat almaya çalıştık. Boylu mazi fiyatları 20 TL‘den başlayıp, 200 TL‘ye kadar devam ediyor.

Boylu Mazı(Smargat) Enfidan.com’daki fiyat aralıkları

100-125 cm 7 litrelik saksıda 10 TL

100-125cm 28lik saksıda 20 TL Formlu

125-150cm 28lik saksıda 30TL Formlu

 

olarak geçmektedir.

Mazılar amaçlarına göre çit mazısı boylu mazı, piramit mazı top mazı vb gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Mazı kategorimizdeki ürünlerimizi görmek için Mazı sayfamıza giriş yapabilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.