Spiral Leylandi Fiyatları

Bugün sizlere Spiral Leylandi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Özellikle spiral leylandi fiyatları hakkında bazı açıklamalarda bulunacağım. Bahçe ve peyzaj çalışmalarında kullanılan leylandiler için spiral leylandi tercihleri de çok fazla kullanılmakta. 

Cupressocyparis leylandi, ülkemizde melez servi yani selvi anlamında kullanılıyor. Anavatanı ise İngiltere olan bu ağaçlar, genelde yağmur yağdığı zaman ve dalları kesildiğinde ortama çok güzel kokular verdiği için en fazla tercih edilen bitkilerin arasında yer alıyor. Genelde yaprak renkleri, koyu yeşil ve yeşilin tonlarında oluyor. Gri ve mavi tonları da görülmektedir. Çok güzel güneş aldığı zaman ve nemli ortamlarda daha güzel büyür ve gelişim gösterir.

Budama konusunda çok dayanıklı olan bu bitkiye şekil vermek çok basittir. Özellikle dayanıklılığı fazla olduğu için suyun az olduğu ortamlarda da çok fazla kullanılmaktadır. Genelde ise, çit amacı ve karayollarıyla noel ağaçlarında kullanılan bu bitki türü, peyzaj çalışmalarında sık sık kullanılıyor.

Duvar oluşturma ve gürültüyü engelleme özelliğiyle birçok alanda kullanabilirsiniz. Leylandilerin hastalıklara karşı dayanıklı olduğunu belirterek, pamukçuk hastalığına dikkat etmeniz yeterli diyebiliriz.

Spiral Leylandi fiyatları

Spiral leylandi fiyatları genelde internet üzerinde çok yüksek tutulmakta. Ancak spiral leylandi fiyatlarında eder fiyatı 100-200 TL boyuna ve kalitesine göre olmaktadır. Bundan daha yüksek olanların ise hiçbir farkı yoktur.

Spiral leylandi almak isterseniz fiyatlara buradan göz atabilir ve indirimli alabilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.