Palmiye ağacı bakımı nasıl yapılır?

Palmiye ağacı bakımı nasıl olmalı? Palmiye ağacı bakımı hakkında bugün sizlere bilmeniz gereken bilgileri aktaracağız. Türkiye’de çok fazla rastladığımız bu ağaç türleri özellikle çevremizin düzenlenmesinde ve dış süslemede çok fazla kullanılmaktadır. Palmiyelerin bir özelliği ise çok güçlü bir gövdesinin olması ve yağ oranının fazla olmasıyla yanıcı bir ağaç olarak karşımızda durması oluyor. 

Palmiye Ağacı Bakımı

Palmiye ağaçları sıcak ve nemli ortamlarda çok canlı durur. Sıcağı sevdiği doğrudur. Çok fazla su istese bile su olmadan da yaşayabilir. Palmiye ağaçlarında bir özellik ise bu ağaçlar küçük dönemlerinde çok hızlı uzar ve uzama gerçekleştikçe aşağıda kalan dallar kurumaya başlar. Palmiyeler daima budanmalıdır. Budama işleminde ise bilgisi olan kişilerin budaması doğru olacaktır.

Palmiye ağaçları hakkında biraz bilgi verecek olursak eğer, meyve verirler ve hurma benzeri bir ağaç olarak bilinir. Çok yüksek olan bu ağaçlar çok fazla göze çarparlar. Çok güçlü bir gövdesi olan bu ağaçlar bazı ülkelerde yer alan doğal afetler kasırga gibi durumlarda ayakta kalabilen ağaçlar olarak bilinir. Toprak konusunda ise çok fazla sağlam kavrama yapabilen bir toprağa ihtiyaç duyar. Güçlü gövdeden dolayı ev yapımında kullanılır.

Ayrıca palmiye ağaçları ülkemizde 30 yıldan fazladır yetiştirilmekte. Bu ağaçlar bulundukları ortamdaki negatif enerjiyi pozitife çevirebilecek bir atmosfer sağlıyor.

Sizlerinde palmiyeler hakkında soruları olursa, yorum kısmından bizlere ulaştırabilir, satılıkta olan ürünlerimizi palmiyeler kısmından görebilirsiniz.

 

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

1 Yorum

  1. İyi günler şimdiden teşekkürler bizim bahçemizde 3adet palmiye ağacı var boy 8metre sadece 1tanesinde orta Kasım’ların da talaş gibi olmaya başladı ne sorun var sizce

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.