Defne Çitleri Türleri

Birkaç farklı türde defne çitleri bulunmaktadır. Defne çitleri, yapraklarını dökmeyen çitlerdir. Bu yazımızda sizlere defne çitleri türü hakkında detaylı bilgi verelim. Ortak Defne, Kiraz Defne ve İngiliz Defne aynı bitki için farklı ortak isimlerdir. Botanik adı ise Prunus laurocerasus’tur. Tüm Common Laurel çeşitleri tam güneşte ya da derin gölgede, çok solgun olabilen su geçirmez türdür. Çok sığ, kireçli topraklar dışımda çoğu toprakta yetişir.

Hepsi dayanıklı bitkidir ve -23C’ye kadar sıcaklığa dayanıklıdır. Defne çit türleri arasında defne körfezi yer almaktadır 10 cm uzunluğa kadar parlak orta yeşil, dar yaprakları olan dik büyüyen ve yaprak dökmeyen bir çalıdır. Yapraklar aromatiktir, sıklıkla kurutulur ve yemekte de kullanılabilir.

Bay Laurel, defne çit türlerinden biridir. Bahçede, saksıda, toprağa rahat bir şekilde ekilir. Bay Laurel, kışın dayanıklı olan bir türdür. 20-25 yıl boyunca çok fazla hasar vermeden hayatta kalır. Sıcak topraklarda da hayatta kalabilen bir türdür. Korunma için kullanılan diğer tek Defne türü ise Benekli Defnedir. Bu defne çit türleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Kartopu Nasıl Budanır?

Kartopu çalıları, yıllarca üzerlerinde açan kabarık, beyaz çiçekleri ile bilinir. Birçok insanın farkına varmadığı şey, birkaç farklı bitkiye kartopu çalıları…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.