Alev Ağacı ( Photinia Red Robin ) Budama

Ağaç Kırmızı Robin ( Alev ) Ağacı veya çalı, yeşillik etkisi için en muhteşem yaprak dökmeyen bitkilerden biridir. İyi, düzenli budama güzelliğini artıracaktır.

Photinia Red Robin muhteşem yeni kırmızı yapraklar için yetiştirilir. Yıl boyunca budama, bu muhteşem yeşilliklerin teşvik edilmesine yardımcı olur. Yeşillik donuk bir bronzlaştıktan sonra oldukça sert bir şekilde budamak. Bu yeni büyümenin daha da ‘mahsulünü’ sağlayacaktır. Diğer herdem yeşil gibi, Photinia Red Robin’i uykuda değil, durgun mevsimlerde budamak en iyisidir.

İsterseniz Photinia kırmızı Robin’i resmi bir şekle sokabilirsiniz. Bu nedenle mükemmel – renkli – Kırmızı Robin çit yapabilir.

Photinia kurulduktan sonra oldukça hızlı büyür ve kontrolden çıkarsa sert bir şekilde budanması gerekebilir.

Çoğu yaprak dökmeyen çalılarda olduğu gibi, Prune Photinia Red Robin için en iyi zaman büyüme mevsiminin başlangıcıdır – İngiltere’de Mart sonu / Nisan başı. Yakında yeniden büyüyecek ve sonra gerektiğinde ve gerektiğinde budama ile kontrol altında tutulabilir.

Photinia Kırmızı Robin Budama

Photinia Red Robin düzenli kesintilere iyi yanıt veriyor!Ana istisna, çiçekli bir Photinia istiyorsanız. Bu durumda, çiçekler bitinceye kadar tüm budamaları erteleyin. Yeni çiçek açan tomurcukların gelişmesi için zaman kalmayacağından, mevsimin sonlarında – çiçeklenmeden sonra – herhangi bir budamanın bitkinin ertesi yıl çiçeklenme yeteneğini de etkileyeceğini unutmayın.

Photinia Kırmızı Robin Bitki – Nasıl budanır?

Photinia (Stranvaesia) Kırmızı Robin, ilkbahar / yaz başında yeni parlak kırmızı sürgünleri gösteriyor.

Kırmızı büyümenin daha fazla yıkanması, sert keserek veya makaslarla hafif budama ile dışarı çekilmeye ikna edilebilir. Bu tür budama yaparken, çalıdan çok fazla büyüme yaptığınızı unutmayın, bu yüzden budamadan sonra, Balık Kanı ve Kemik veya diğer genel gübre yemi vererek Photinia’nın sizin için renkli bir ekran koymasına yardımcı olun. Büyümeyi istediğiniz boyuta getirin – yakında yeniden büyümeye başlayacaktır. Eski sapları kesmekten korkmayın.

Alev Ağacı Ne Zaman Budanmalı

Büyüyen mevsimde tüm yaprak dökmeyen bitkiler ideal olarak budanmalıdır Photinia Red Robin bir istisna değildir. İlk budama seansı için en iyi zaman, kırmızı Robin yeşilliklerin ilk sifonunun yeşile dönmeye başlamasıdır. Bu normal olarak büyüme mevsiminde yaklaşık 6 haftadır. Bu daha sonra kırmızı Robin çalıyı yeni sapları filizlemeye teşvik edecek – renkli yeşilliklerle ışıldayacak .

Kırmızı Robin Hedge Budama

Bir çit bitkisi olarak yetiştirilirse , elektrikli çit makası veya herhangi bir normal budama yardımı ile gerektiği şekilde budama yapın. Ancak baharda büyüme başlayana kadar bekleyin. Kışın yapılan herhangi bir budama, ilkbahara kadar yeniden büyümeye başlamaz, bu nedenle Red Robin adını hak etmeyen yarı çıplak bir çitle sonuçlanabilir.

Photinia Red Robin düzenli kesime iyi yanıt verir ve sert budama bir sorun değildir ! Düzenli budama eksikliği, Kırmızı Robin’i çiçeklenmeye ikna edebilir. Çiçekli Kırmızı Robin kitlelerde görülürse oldukça çekicidir. Bu çalı, çoğunlukla düzenli budama nedeniyle çiçekte çok sık görülmez. Ancak, yeriniz varsa, budama için bir yıl boyunca bırakın ve muhtemelen dalların üstündeki iyi bir çiçek kafes şovu ile ödüllendirileceksiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.