Sertifikalı Mavi Ladin Tohumu

Sertifikalı Mavi Ladin Tohumu

Son yıllarda kullanımı oldukça artan mavi ladin, özellikle park ve bahçe düzenlemelerinde tercih edilen seçenekler arasına girdi. Buna etki eden yegane faktör ise elbette söz konusu bitkinin göze hoş gelmesi denilebilir. Ancak mavi ladin için tek başına güzel bir bitki yorumu yapmak yeterli değildir. Sertifikalı mavi ladin tohumu gibi özel amaçlar için hazırlanan tohumlar ile bu tarz bitkilerin yetiştirilmesi gerekiyor.

Mavi Ladin Tohumu ve Yetiştirilmesi

Mavi ladin fidanı oluşturmak istiyorsanız öncelikle orijinal bir tohum sahibi olmanız gerekiyor. Özellikle ABD gibi bölgelerden ithal edilen ve sertifikalı olan mavi ladin tohumları ile yetiştiricilik gerçekleştirebilirsiniz. Sertifikalı tohum, ana bölgesinden geldiğini ve oldukça kaliteli olduğunu kanıtlayan bir tür olarak nitelendirilebilir.

1 kg mavi ladin tohumu, yaklaşık 235 bin civarı tohumu ifade etmektedir. Nitekim 10 gram tohumdan 15 bine yakın mavi ladin fidesi elde etmek mümkündür. Eğer park ve bahçe gibi kullanım alanları için özel olarak yetiştiricilik yapmayı düşünüyorsanız ortamın önemli olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Mavi Ladin Toprağı

Dikkatli bir bakım süreci gerektiren mavi ladin, hem toprak hem de sulama açısından dikkatli hareket etmeyi gerektiriyor. Özellikle asidik ve nemli topraklarda yetişmesiyle bilinen mavi ladin tohumu, kireçli olmayan su ile sulanarak bakılmalıdır. Ayrıca büyüme evresinde uygulanacak olan gübre rejimine de son derece dikkat edilmelidir.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.