Manolya Ağacı Bakımı İpuçları

Güney Kore’nin ikonik çiçekleri olmasına rağmen manolyalar ABD’nin her yerinde yetişebilir. Klasik Güney manolya, bu görkemli ağacın ünlü örneğidir, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nin hemen hemen her yerinde yetiştirilebilen birçok manolya ağacı türü ve çeşidi vardır. İster Minnesota’da ister Mississippi’de olun, bahçenizde büyüyecek bir manolya var.

Manolyalar herhangi bir bahçenin büyüklüğüne ve yetiştirme koşullarına uyabilecek çok çeşitli çeşitler ve türlerde gelirler. Sekiz tür manolya Amerika Birleşik Devletleri’ne özgüdür. Diğer birçok tür Asya’ya özgüdür. Her yerde gelişen yüzlerce melez, tür ve seçim var. Çoğu manolya, normal suyla tam güneşte veya kısmi gölgede büyür.

Manolya Çiçeği

Manolya Dikimi
Bahçenizi dikkatlice seçin, çünkü manolya ağaçları, yer konusunda fikrinizi değiştirirseniz ve küçük ağacınızı birkaç yıl içinde hareket ettirmeye çalışırsanız kolayca zarar görebilecek geniş, sığ kök sistemlerine sahiptir.
Bazı çeşitleri 40 fit genişliğinde olan büyük ağaçlardır. Yetişkin ağaç için yer olduğundan emin olun. Manolyalar, organik madde bakımından zengin, iyi drene edilmiş toprakları sever.

Manolyaların Büyümesi Ve Bakımı

Sulama: Çoğu çeşit, sıcak yazları ve bazı kuraklığı tolere eder. Ancak daha genç ağaçların, kurulana kadar iki yıl boyunca düzenli olarak sulanması gerekecektir. Damla sulama sizin dostunuzdur.

Budama: Manolyalar, hasarlı dalları kesmek veya güzel kalması için ağacı şekillendirmekten başka çok fazla budama gerektirmez. Budamak için en uygun zaman, ilkbaharın sonlarında veya yazın başlarında ağacın çiçeklenmesini tamamladıktan hemen sonradır.

Gübreleme: Ağacınız sağlıklı ve çiçek açıyorsa gübreye gerek yoktur. Zaten genç bir ağaca bakıyor ve besliyorsunuz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Deneme

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.