Yaz Bahçesi Önerileri

Yaz Bahçesi

Yağmur geride bıraktıktan sonra artık bol güneş ışığı alacağınız için şanslısınız, bu yüzden kendinizi bahçe düzenlemesi içim hazırlayın ve yaza merhaba diyin.

Yılın bu zamanı, arkadaşlar ve aileniz ile barbekü davetlerinde birlikte olacaksınız. Kısacası bahçede bol miktarda vakit geçirme şansınız artacak. Yazları en çok sevilen bahçe oturmaları ve mümkünse havuz başı keyfi genel olarak vazgeçilmezdir. Çiçekler açarken, meyveler tamda yemelik kıvama gelirken artık yazı sonuna kadar hissediyorsunuz.

Yaz mevsimini bahçede keyifli bir şekilde geçirmek için öneriler:

  • Geniş bir çime sahip değilseniz, çit bitkilerini ve çalıları kullanarak ayrı alanlar oluşturup bahçenize hem doğal hem de gerçek bir bahçe havası katabilirsiniz. Ayrıca çit bitkileri ve çalılar bahçenize gerçekte olduğundan daha büyük gösterecektir.
  • Yemyeşil bir bahçe görüntüsü oluşturmak için farklı renklerde çeşitli çiçekler ekin. Seçimleriniz lavanta gibi renkli, güzel kokan ve hoş görünüme sahip bitkiler olabilir. Seçtiğiniz bitkileri olabildiğince birbirine yaklaştırın, böylece renkler yoğunlaşacak ve “kır evi” bahçe etkisi oluşturacaklar.

  • Özellikle gül dikmeyi de unutmayın. Ne kadar iyi koktuklarını ve çiçek açtıklarında ne kadar güzel göründüklerini tahmin edebiliyorsunuz. Sarmaşık gülleri de bahçe ve ev girişinde kullanabilirsiniz.

 

  • Bahçenizde tema katmak içim altuni taflan, alev ağacı ve şimşir çeşitlerinden kullanarak farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

  • Ayrıca bahçenizin konukları eğlendirmek için olduğunu da unutmayın! Aileniz ve konuklarınız ile birlikte rahat bir akşam yemeği için bahçenizdeki en iyi alanı seçebilirsiniz. Ferforje veya rustik ahşap mobilyalar bu amaç için harika bir seçimdir.

Güzel vakit geçirebileceğiniz yaz sezonunu iyi değerlendirmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle bol vakit geçirmenizi temenni ederiz.

 

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.