Defne Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Defne yaprakları en çok spagetti sosu ve diğer İtalyan yemekleri için bir baharat olarak bilinir. Ayrıca, antik Yunan ve Roma’da bir zafer sembolü olarak çelenk oluşturmak için kullanılan bitki olarak kolayca tanınırlar. Akdeniz bitkisine özgü olan koy, orada bir süs bitkisi olarak ve soğuk iklimlerde bir ev bitkisi olarak yaygın bir şekilde yetiştirilir.

Defne ağacı

Yavaş yetiştiriciler defne yapraklarını genelde kaplarda yetiştirirler. Drençli bitkiler olduğu için toprak konusunda asla yadırgamazlar. Defne tohumu dikmek istiyorsanız. ilkbaharda orijinal koyları saksılarıyla aynı derinlikte dikin ve kökleri çok sığ olduğu için özellikle kuru dönemlerde sulanır. Buda onları ideal bir bitki yapar. Kaplarda yetişen ağaçlara, ilkbaharda ve yaz ortasında balık emülsiyonu gibi dengeli bir organik gübre verin. Son olarak, soğuk havalar zor olabileceğinden, hafif bir don bile yaprakları kahverengiye ve kuruyabilir; neyse ki, ağaç genellikle bir sonraki baharda geri sıçrayacaktır.

Bir defne ağacı için alışveriş yaparken , yapraklarını yemek pişirmek için kullanmayı planlıyorsanız, sadece Laurus nobilis olarak etiketlendiğinden emin olun . Ayrıca, ince, dar yapraklı Laurel nobilis ‘Angustifolia’, sarı renkte çıkan yeşillikli ‘Aurea’ ve dalgalı kenarlı ‘Undulata’ gibi süs değerleri için pazarlanan birkaç çeşit vardır. Çeşitlerini bilerek alışverişinizi yapabilir, lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Bahçemizde Sarı Gül Yaprakları

Bahçemizdeki sarı gül yaprakları aslında bize alarmdır. Bahçemizi sağlığına kavuşturmamız gerektiğinin bir işaretidir. Gül yapraklarının sarıya dönmesinin birçok sebebi olabilir.…

Güller Nasıl Kesilir?

Çiçeklerinizi budamak daha sağlıklı büyümesine ve hastalıklara yakalanma oranını en aza düşürür. Gelin birlikte çiçeklerimizi nasıl budayacağımıza bakalım. İhtiyacınız olan…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Home
Hesabım
Sepet
Arama
Alışveriş Sepeti 0

Sepetiniz boş.